EkonomiHaberlerTürkiye

‘Döviz kurları kontrol altında’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Samsun’da iş dünyası ile buluşmada konuşuyor. Nebati’nin konuşmasında öne çıkan satırlar şöyle:

Sorunları halı altına süpürenlerden değiliz.

Sorunlara karşı paydaşlarımızla nasıl çözüleceğine dair kafa yoruyoruz.

2018’den beri yükselen döviz kuru küresel fiyatlarla birleşince enflasyon arttı, ne yaptığımızı biliyoruz bu işin üstesinden geleceğiz.

Döviz kurları kontrol altında.

Enflasyonun üstesinden geleceğiz.

Paydaşlarımızla sorunu çözüp yola devam edeceğiz.

Çarklar dönüyor, işler iyi.

Elinde sosyal medyayla yaygara yapanlara bir kaç ay önce de söyledim. Enflasyon ile ilgili konuşacaksınız. Eliniz de bir oyuncak var. Ancak bu durumdan zarar görecek toplum olarak kim varsa, onların yanında olacağız. 20 yıldır bu ülkeyi yönetiyoruz. Hiç merak etmeyin.

BORSA İSTANBUL HER GÜN REKOR KIRIYOR

Dünyanın neredeyse tamamının etkilendiği, bu sorunu çözecek olan kim? Diplomasi önderliği yapan, Rusya ve Ukrayna arasında her türlü uzlaşmanın sağlanması için elindeki tüm imkanları kullanan Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Borsa İstanbul, rekor kırıyor. Rekorlarını da her gün egale ediyor. Borsada da işler iyi. Büyümede öncü göstergeler, birinci çeyrekte de aynı performansla yoluna devam ettiğini gösteriyor.

Bu yıl inşallah hem turist sayısındaki artış hem de gelirimiz artarak devam edecek. Rusya’dan turizmle ilgili sıkıntımız var ama hemen alternatif pazarlara Turizm Bakanlığımız öncülüğünde yöneldik.

YATIRIM YAPACAKLARA 150 MİLYAR TL’LİK KREDİ PAKETİ DEVREYE SOKULUYOR

Sayın Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz dün akşam esnafla birlikte yaptığı toplantıda çok önemli bir müjde açıkladı iş dünyasına. Reform paketi sunmaya değil, biz her gittiğmiiz toplantıda mutlak suretle tüm topluluğa fayda sağlayacak müjdelerle gidiyoruz.

VERİLEN KREDİLERİ ÇOK SIKI BİR ŞEKİLDE TAKİP EDİYORUZ

Ucuz kredi veriyoruz, çok ucuz, enflasyonun çok çok altında, yatırıma mutlaka devam edin.

Kredi paketi Kalkınma Yatırım Bankası ve kamu bankaları aracılığı ile verilecek.

Türk Lirası’na güvenin, Türk Lirası’yla işlem yapın. Yüksek oranlı bir enflasyonda bu güne kadar enflasyonun kat ve kat altında, esnafımızdan KOBİlerimize, büyük işletmelerimize kadar, bu oranla yatırım yapabildiniz mi? Yaptığınız yatırımlarla işsizlik 10.7’ye düştü. Hızlı bir şekilde tek rakamlı işsizliğe doğru gidiyoruz. Tek haneli işsizliğe gidiyoruz. Verdiğimiz krediler ve yatırımla işsizlik düşecek.

Çarklar dönüyor.

YENİ KREDİ PAKETİNDE 2 YIL ÖDEMESİZ DÖNEM OLACAK

Küresel enerji fiyatları artıyor. Olumsuz etkiyi azaltmak için önlem alıyoruz.

SON DAKİKA HABERLERİ için ayrıca HABERTURK.COM uygulamasını,

App Store

Google Play

Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: