Kripto Para

“Dünya inandıklarını oyladı”… Bitcoin hakkında

Yılın ilk çeyreği, kripto alanındaki bazı engellerin yanı sıra birçok olumluya da sahne oldu. Her şeyden çok, 2021’in ilk çeyreğinin tanık olduğu şey, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinin devam eden trendiydi. Piyasaların da maruz kaldığı şey yüksek volatiliteydi – Bitcoin’in fiyatı 60.000 $ ‘ın üzerine çıkarken ETH 4000 $’ ın üzerine çıktı.

Ancak şu anda, BTC 38.000 $ seviyesinin üzerinde konsolide etmeye çalışırken, piyasa çapındaki düzeltmeler oyunda.

Birkaç ay önce, Goldman Sachs , esas olarak düzenleme eksikliğinden dolayı soğuk ayaklar aldıktan sonra kripto para birimi masasına devam etti . 2021’e hızlı bir şekilde ilerleyin, kripto para birimleri için ticaret masasını açtı ve BTC Vadeli İşlem sözleşmeleri ile ilgilenmeye başladı. Dahası, Wall Street’teki emsallerine BTC türevleri sundu.

GS’nin bunu neden yaptığını hiç merak ettiniz mi?

İşte nedenlerden biri…

Goldman Sachs tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporda, firma Bitcoin analizini paylaştı. Başlangıç ​​olarak, çok uluslu banka 2013-2016 ve 2017-2021 arasındaki davranışsal eğilimlerin zaman çizelgesini paylaştı. Alex Kruger , Twitter akışında raporun ekran görüntülerini sağladı.

Raporun kendisi, varlık yönetimi firması Aike Capital’in kurucusu ve aktif Crypto-Twitter yorumcusunun beslemesinde yükseliş anlatımını ifade etmesiyle, çevrimiçi olarak epeyce ilginç tepkilere yol açtı.

“Bu raporu okursam ve parasız olsaydım, gidip çizelgelere bakar, bunu harika bir giriş noktası olarak görür ve alışverişe giderdim. Kabul ediyorum, ben bir dinozor değilim. ”

İşte söz konusu zaman çizelgesindeki

Bitcoin’in faaliyetlerine ilginç bir bakış

Kaynak: Goldman Sachs

Buna rağmen, birkaç şüpheci Bitcoin’in “gerçek dünyadaki” değer deposu anlatısını sorguladı. Bununla birlikte, raporda gözlemlendiği üzere, BTC’nin değeri temelde kullanımında ve kabulünde yatmaktadır. Aynı argüman, Galaxy Yatırım Ortaklarının CEO’su Michael Novogratz tarafından tekrarlandı. Novogratz, kurumsal çıkarların kitlesel akışı ile ilgili olarak, Bitcoin’in aynı çoğunluğu izleyen doğasını savundu.

“Dünya, [iyi bir değer deposu] olduğuna inandıklarını oyladı.”

Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, yükseliş hissini daha da destekledi,

“Bitcoin’in kıtlığı enflasyona ve para biriminin değer kaybetmesine karşı korunmanın bir yoludur.”

Geçmişe baktığımızda da anlaşılacağı gibi, amiral gemisi Kripto para için düşüş ne kadar önemli olursa olsun, geri çekilmeleri onu her zaman zaman içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardı.

Bunu söyledikten sonra, yukarıda bahsedilen rapor aynı zamanda BTC’nin alts ile karşılaştırıldığında yıllar içindeki piyasa değerini de analiz etti.

Kaynak: Goldman Sachs

Altcoin paketinin lideri Ethereum (ETH) da kısaca incelendi. Baskınlık oranının 2017’de sadece% 5’ten yazı yazılırken yaklaşık% 19’a yükseldiğini gördü. İşte Goldman Sachs’ın Ethereum’u ele alışı,

Kaynak: Goldman Sachs

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: