Kripto Para

Elon Musk Bitcoin’i Övüyor AMA neden her zaman bir “AMA” var?

Elon Musk ve dünyanın en büyük kripto para birimiyle olan aşk-nefret ilişkisi iyi biliniyor. Düşüncelerini sosyal medyada sürekli paylaşan centibillionaire, birkaç Bitcoin destekçisi ile boynuzları kilitledi. Bunlardan biri, Twitter CEO’su Jack Dorsey, yakın zamanda “Bitcurious” Elon Musk’ı dünyanın önde gelen kripto para birimi hakkında “konuşmaya” davet etti.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sanal bir Bitcoin konferansı olan “The B Word”de bir görünüm yaptıktan sonra bugün tekrar haberlerde. Yanındaki diğer panelistler arasında Twitter CEO’su Jack Dorsey, Ark Invest’in Cathie Wood ve Square Crypto’nun moderatörü Steve Lee, “Ekonomik Güçlendirme için bir araç olarak Bitcoin” başlıklı bir telekonferansta yer aldı.

Aynı zamanda Musk, kripto para birimini ve kurumsal varlıklarını açıkladı. Dahası, SpaceX’in varlıkları hakkında çok fazla ayrıntıya girmemesine rağmen bir şeyler de açıkladı.

“Bitcoin’e sahibim ve Tesla’ya sahibim ve SpaceX’e sahibim… ve biraz Ethereum ve tabii ki Dogecoin .

“Bitcoin satmıyoruz, kişisel olarak bir şey satmıyorum ve SpaceX de Bitcoin satmıyor” diye ekledi.

Musk’ın SpaceX ve Tesla’nın varlıkları hakkındaki sözleri, uzay altyapısı firmasının BTC varlıkları hakkında köklü spekülasyonları doğruladı. Aslında, bu spekülasyonların bir parçası olarak, SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci bir keresinde tweet atmıştı,

Geçmişte Musk, bir ” pompala ve boşalt planını” teşvik ettiği için de eleştirildi. Girişimci, aleyhindeki bu iddiaları reddetti, ancak açıklığa kavuşturdu,

“Pompalayabilirim ama boşaltmam. Fiyatı yükseltmeye ve satmaya ya da bunun gibi bir şeye kesinlikle inanmıyorum. ”

Buna ek olarak, yönetici, BTC’nin ademi merkeziyetçiliğini ve sansür direncini alkışlayarak Bitcoin’e desteğini yineledi.

“Bitcoin kendi başına çoğunlukla kıtlığı çözüyor. Ya da daha doğrusu, esasen çözmek, boğulacak boğazı olmamak, merkezileşmemek. Yani o Bitcoin hesabını boşaltmaya herhangi bir şekilde zorlanabilecek kimse yok. Eh, sanırım teknik olarak yapabilirler ama bireysel olarak.”

Son olarak, Musk, amiral gemisi Kripto paraya ve parasal evrimine ilişkin iyimser algısına biraz ışık tutsa da (Bitcoin temalı bir tişört kullanarak), aynı zamanda bununla ilgili endişelerini vurgulamakta da hızlı davrandı, Bitcoin’in enerji yoğun PoW algoritmasına daha özel endişeler.

Aslında, Tesla CEO’su bunu yaparken geçmişte kripto para birimi hakkında yaptığı birkaç noktayı tekrarlamış görünüyordu.

“…. Bitcoin, belki biraz fazla olan ve çevre için mutlaka iyi olmayan enerjiyi kullanmak için iş kanıtı kullanmak… Bitcoin bazı şeyleri iyi yapıyor ve gelişiyor. Ortalama bir insan için kullanılabilirlik çok iyi değil, ancak çok fazla potansiyele sahip.”

Ayrıca, Musk’ın yorumları ve konferans sırasında çoğu kişi tarafından benimsenen genel olarak yükseliş tonu sayesinde, son birkaç saat içinde Bitcoin ve kripto piyasası çevresinde çok fazla vızıltı olduğunu belirtmekte fayda var.

Örneğin, yukarıda bahsedilen tweet’ten görülebileceği gibi, hem DOGE hem de Bitcoin , bu tartışma öncesinde ‘ü yeni zirvelere taşıdı. İlki neredeyse yüzde 18 artarak 0.1921 dolardan işlem görürken, ikincisi bugün erken saatlerde 31.300 dolar desteğini geçti ve düzeltmeler yapılmadan önce %5’lik bir artışın ardından kısa bir süre 32.145 dolardan işlem gördü.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: