Kripto Para

Enflasyona karşı korunma olarak Bitcoin’de çok fazla ‘yakalama potansiyeli’ var mı?

‘ Bitcoin vs Altın ‘ – yatırım için hangisi daha iyi bir seçenek?

Bu gerçekten de küresel ölçekte finans kurumları ve yatırımcılar arasında sorulan en yaygın sorulardan biridir. Bazıları ‘sarı metal’i tercih ederken, diğerleri Bitcoin veya “dijital altın”ı tercih ediyor. Bu makale de benzer bir anlatıyı kapsıyor.

Yatırım yönetimi şirketi Incrementum AG’nin yönetici ortağı Ronald-Peter Stoeferle, yakın tarihli bir röportajda tutumunu ortaya koydu. Ona göre, özellikle portföy açısından iki varlık arasında rekabet yoktu.

Bitcoin, yeni “bloktaki çocuk” olmasına rağmen medyadan büyük ilgi gördü. Bitcoin tartışmalı veya volatilitesi yüksek bir varlık olarak görülse de Stoeferle, “Ya seversiniz ya da nefret edersiniz, arada hiçbir şey yok… Bence şu anda altın için eksik olan yatırımcıların talebi” dedi.

Buna ek olarak, Bitcoin , Bitcoin’in fiyat artışının bir sonraki aşaması henüz başlamadığı için bir fiyat artışına tanık olacak. , ,

belirtti

“Bence Bitcoin beş ila on yıl içinde olacaksa, fiyatlar şu anda hayal edemeyeceğimiz bölgelere gidecek. Çünkü, bunu gerçekten enflasyona karşı bir önlem olarak görüyorsanız… ve bunu emlak piyasasının büyüklüğüyle tahvil piyasasıyla karşılaştırırsanız… Bence çok fazla yakalama potansiyeli var.”

Şimdi bunu söyledikten sonra, Bitcoin’in doğrudan rakibini yakalaması için hala uzun bir yol var. İki dijital varlığın piyasa değerlerini karşılaştırdığınızda, “Altın 10 trilyon dolar, Bitcoin ise 800 ila 900 milyar dolar arasında – bu yüzden Altın ile karşılaştırıldığında hala küçük (ama) tabii ki yetişiyor,” diye ekledi Stoeferle. .

Kripto sektöründe kurumsal kabulün artmasıyla birlikte, BTC’nin Altına karşı oyununu görmek ilginç olacak.

BTC ve Altın, çok tartışılan bir konudur. Örneğin, Bitcoin stratejisti Greg Foss ve altın böcek Peter Schiff arasında ‘Bitcoin Ne yaptı’ podcast’inde bir tartışma , her iki tarafın BTC’nin Altından daha iyi olduğuna dair farklı anlatılar öne sürdüğünü gördü ve tersine.

Daha yakın zamanlarda, Michael Saylor , Bitcoin boğası ve MicroStrategy CEO’su , bir tweet’inde hakkında Bitcoin ile övündü.

Diğer uzmanlar ise Bitcoin karşıtı anlatılarında yılmadan devam ediyor. Yakın zamanda ele alındığı gibi, Verde Capital Advisors CEO’su Leo Kelly  , Bitcoin’i Altın ile karşılaştırıldığında eleştirdi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: