Kripto Para

Enjin [ENJ] büyük bir rallinin eşiğinde mi?

24 saatten biraz daha uzun bir süre önce Enjin , ‘ün Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne kabul edilen ilk NFT şirketi olduğunu duyurdu. Blockchain platformu şimdi, BM’nin sürdürülebilirlik ve eşitlik amaçlarını desteklemek için değiştirilemez belirteçleri kullanmanın yollarını araştıracak.

Blok zinciri firması, JumpNet blok zincirini geliştirerek NFT’lerin iklim üzerindeki etkisini azaltmada kayda değer adımlar attı. Ek olarak, Enjin ayrıca Kripto İklim Anlaşması’nın bir parçasıdır ve kripto endüstrisini 2025 yılına kadar tamamen yenilenebilir enerjiyle çalıştırmayı amaçlamaktadır.  

Enjin, şüphesiz çevre için iyi bir şey yapıyor, ancak şu anda kendi durumu ne kadar iyi? Eh, altcoin’in zincir üstü verileri birkaç pozitif gösterdi.

1. Fiyat DAA Farkı  

Kaynak: Santiment

Ekli grafikten görülebileceği gibi, ENJ’nin Fiyat DAA Sapması bu ayın başından beri yükseliş bölgesinde. Aslına bakarsanız bu metrik, alt fiyatın fiyatı ile onunla etkileşime giren günlük adreslerin sayısı arasındaki ilişkiyi izler.

Basın zamanında, kripto, geçen hafta %10.10’luk bir düşüş kaydettikten sonra 1.10 dolardan işlem görüyordu. Alt fiyatın düşüşü, aktif adreslerin sayısındaki artışla birleştiğinde, basın zamanında bir ‘satın al’ sinyalini tetikliyor gibi görünüyordu.

Bununla birlikte, ENJ’nin son fiyat hareketleri, bu tür farklılıkların alt’ın piyasada her zaman daha iyi bir şekilde değişmesine izin vermediğinin kanıtıdır. 1 Mayıs – 11 Mayıs ve 1 Haziran – 11 Haziran – arasındaki aşamaları göz önünde bulundurun Gözlemle, grafiklerdeki yükseliş farklılığına rağmen altcoinin daha yüksek ticaret hedeflerini yakalayamadığı açıkça görülebilir.  

Bu nedenle, piyasa katılımcılarının ENJ arenasına adım atmadan önce yükseliş sinyalinin daha da yoğunlaşmasını beklemesi gerekiyor.  

2. Cilt

Kaynak: Santiment

Enjin’in hacmi Temmuz’un ikinci haftasında birkaç artış gördü, ancak takip eden günlerde düşüşe geçti. Aslında, 20 Temmuz’da, ENJ’nin hacmi 165,65 milyon değerinde tahmin edilirken, Nisan ayının ikinci haftasında aynı, 2 milyar sınırını birkaç kez zahmetsizce geçmeyi başardı.  

Şimdi, daha yüksek hacimler her zaman bir fiyat artışına karşılık gelmese de, ENJ’nin son zamanlardaki artışlarının çoğunlukla yüksek hacimler tarafından tetiklendiği belirtilmelidir. Bu nedenle, ENJ’nin fiyatının geri sıçraması için bu metriğin gidişatını yakında değiştirmesi gerekecekti .  

3. NVT Oranı

Kaynak: Santiment

Bu çizelgeden görülebileceği gibi, ENJ’nin NVT (ağ-değer-işlem) oranı son 24 saat içinde önemli bir artış kaydetti. Bu artış, ağ değerinin aşırı fiyatlanmaya başladığının ve yapıyı dengelemek için ENJ’nin işlem hacimlerinin artması gerektiğinin bir işaretiydi. Bu sinyal, bir dereceye kadar, ENJ’nin fiyatının nihayet toparlanmadan önce kendisini daha fazla düzeltmeye tabi tutabileceğinin de altını çizdi.

Yukarıda bahsedilen metriklerin durumuna bakıldığında, ENJ’nin grafiklerde başka bir ralliye tanık olmasının biraz daha zaman alacağı sonucuna varılabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: