Kripto Para

EOS: Bu seviyenin altına bir düşüş, açığa satış fırsatlarını açacak

Sorumluluk Reddi:  Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır

Temmuz ayı şimdiye kadar çoğu altcoin için zorlu geçti. Ayın ilk haftası daha geniş kripto kurtarma umutları aşılarken, sonraki günlerde yönetim kurulu genelinde satış baskısında bir artış görüldü. EOS, benzerlerinin çoğu gibi, değerde bir düşüş gördü ancak düşük oynaklık, kayıplarını kontrol altında tuttu.

Yazının yazıldığı sırada, EOS son 24 saatte %0,26’lık marjinal bir düşüşle 3,67 dolardan işlem görüyordu.

EOS Günlük Tablosu 

Kaynak: EOS/USD , TradingView

Haziran sonu ile Temmuz başı arasındaki dönem, küresel kripto para piyasası için elverişliydi ve yükseliş hissi, EOS’un 22 Haziran’daki en düşük seviyesi olan 3.066$’ın üzerine çıkmasına izin verdi. Bununla birlikte, kazançları, yukarı yönlü bir kırılma için birden fazla denemeye rağmen, 4,15 dolardan %23,6 Fibonacci Uzantısı ile sınırlı kaldı.

En son başarısız çıkış girişimi, EOS’un 20-SMA’sının (kırmızı) altına düştüğünü ve 3.58 dolarlık destek çizgisine doğru kaydığını gördü. Fiyatın, daha geniş pazarda daha kesin bir eğilim ortaya çıkana kadar bu savunma seviyesinin üzerinde işlem görmesi beklenebilir. Başka bir gerileme durumunda, EOS 3,06 dolara geri dönebilirken, yükseliş sonucu fiyatı 4,5 dolara ve 50-SMA’ya (sarı) doğru itebilir.

Akıl Yürütme 

Histogramı son birkaç gün içinde yükseliş momentumunda bir düşüşe işaret etmesine rağmen, hızlı hareket eden çizgi Sinyal çizgisine yakın kaldığı için MACD tarafsızlığı yansıttı.

Yönlü Hareket Endeksi’nin -DI’si +DI’nin üzerine çıktı ve düşüş eğilimine işaret etti. Bununla birlikte, 19’luk bir ADX okuması, eğilimin zayıfladığı anlamına geliyordu. Göreceli Güç Endeksi, düşüşe karşı nötr bölgede kaldı, ancak 35’in altında bir hareket, aşağı yönlü baskının arttığını gösterir.

Sonuç

EOS, daha geniş pazarda daha kesin bir yön ortaya çıkana kadar önümüzdeki günlerde yatay ve 3.58 doların üzerinde işlem görecek gibi görünüyordu. Satıcılar kontrolü ele geçirirse, fiyat 22 Haziran’daki en düşük seviyesi olan 3.066 $’a sıfırlanabilir. Bu arada, fiyat 3,58 doların altına düşerse yatırımcılar EOS’u açığa çıkarmayı tercih edebilirler.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: