Kripto Para

Ethereum Analisti: Şimdi sahip olduğunuz ETH…

Piyasadaki en büyük altcoin olan Ethereum , yakın zamanda açıklanan yükseltme planlarına rağmen fiyatta oldukça gerileme yaşadı. Çok uzun zaman önce, ETH geliştiricisi Tim Beiko, 4 Ağustos’ta yapılması planlanan Londra yükseltmesini duyurdu. Ancak, bu “trend” yükseltme haberi Kripto para için herhangi bir yükseliş ifade ediyor mu?

Yeni Zelanda merkezli kripto boğası, Lark Davis , hakim piyasa belirsizliğine rağmen kesinlikle portföyünde ETH satın alıyor ve HODLing yapıyor. Son YouTube videosunda , ETH’de

kalan mega yükselişinin nedenlerini ortaya koydu.

Ethereum ETF s tartışılırken,

belirtti

“Ethereum ETF’leri burada ve yalnızca daha yaygın hale gelecek. Kanada ve şimdi Brezilya, ETH ETF’lerini onayladı. ABD’de SEC ile birlikte oturan birden fazla ETH ETF uygulaması var. Onaylanması, ETH’ye büyük bir para tsunamisi salacak.”

Statista verilerine göre, Kanada küresel hisse senedi piyasasının yaklaşık %2,4’üne ve Brezilya %1’e sahipken, ABD yaklaşık %55,9’luk büyük bir paya sahipti. Hisse cephesinde böylesine büyük bir el varken, ABD’den gelen herhangi bir haber durumu tersine çevirmeye mahkumdur.

Yakın zamanda, ABD merkezli SkyBridge Capital’in CEO’su Anthony Scaramucci , bir ETH ETF başvurusunun yanı sıra bir Ethereum fonu başlatma planlarını doğruladı . İkincisinin meyve verip vermeyeceği, geçmişte Bitcoin ETF’lerini reddetmiş olan SEC’e bakıldığında görülmeye devam ediyor.

Buna ek olarak, ETH 2.0 yükseltmesinin bir parçası olarak, potansiyel bir üçlü yarılanma senaryosu da oynayabilir, ancak gelecek yıla kadar değil. Bununla ilgili olarak Davis , ,

belirtti.

“Üçlü halving geliyor. Şu anda ETH yıllık enflasyonu, yaklaşık %0,5’e düşecek olan ETH 2.0 yükseltmesinin bir parçası olarak %4,5 civarında. 3 Bitcoin yarılanmasına eşdeğer!”

Bu gerçekten de uzun vadede ETH lehine sonuçlanabilir.

Üstelik, üçlü yarılanma olayı ile bu değişiklikleri içeren ikinci en büyük blok zinciri, uzun vadede “Şu anda sahip olduğunuz ETH’nin artacağını” gösteren varlık için çok daha az enflasyon sinyali veriyor. ilerleyen ağda daha az enflasyon nedeniyle daha kıt bir varlık olabilir” dedi .

Ayrıca, Ağustos için planlanan EIP 1559 ile bazı işlemler için ödenen ücretleri yakacak. Bu da zamanla ETH’yi deflasyonist bir para birimine dönüştürecek. Özetlemek gerekirse, analiste göre EIP-1559, otomatikleştirilmiş bir sürekli stok geri alım mekanizmasına benziyordu.

Yukarıda tartışıldığı gibi, bu alandaki tüm bu gelişmelerle birlikte talep de arttı. Bu, borsa arzlarının yeni en düşük seviyelere inmeye devam etmesi ve 2.0 stake sözleşmesinde kilitli ETH miktarının gelişmeye devam etmesi nedeniyle önemlidir. Etherscan’a göre, 6,2 milyondan fazla ETH 2.0’da kilitlendi.

Şimdi önemli soru şu, ETH’nin ters çevrilen BTC anlatısı nerede duruyor? Davis bunu bir dizi tweette ,

tartıştı

ETH alanında yukarıda bahsedilen tüm ilerlemelerle birlikte, kripto analisti ,

sonucuna vardı.

“Son düşünceler. Tüm bunları anladığınızda, ETH’de mega yükselişe geçmemek zor. Ve bu, kapsamlı bir nedenler listesinden uzaktır.”

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: