Kripto Para

Ethereum, Cardano, BNB, XRP ve Polkadot: Bu kurtarma işaretlerine dikkat edin

Altcoinler kan banyosundan iyileşiyor, ancak iyileşme yavaş ve buna işaret eden belirli işaretler var. İlk 25’teki altcoinler, fiyat ve sosyal hacimde bir düşüş kaydetti, ticaret hacmi istikrarlı bir şekilde arttı. Ethereum , Cardano, Binance Coin, Dogecoin, XRP ve Polkadot’un fiyatı geçen hafta% 30’un üzerinde düştü. Ek olarak, Bitcoin’in hakimiyeti% 45’e ve Ethereum’un % 20’nin altına düştü. Kripto piyasası kapitalizasyonundaki genel düşüşe rağmen, altcoinlerin hakimiyeti arttı.

Kripto Piyasası Hakimiyeti || Kaynak: Coinmarketcap

Artan altcoin hakimiyeti ve ticaret hacmi, altcoin rallisi ve fiyat iyileşmesinin anahtarıdır. Ethereum söz konusu olduğunda, ticaret hacmindeki düşüşle fiyat toparlanıyor. Büyük HODLers’ın konsantrasyonu% 41 seviyesinde, altcoin’in fiyatı 2500 $ aralığında olduğunda aynı seviyedeydi.

Ethereum’un fiyatındaki düşüş, büyük HODLers’ın konsantrasyonu veya HODLers’ın karlılığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmadığından, bu Ethereum’un değerinin düşük olduğuna ve toparlanmanın sürdüğüne dair bir işarettir. Coinmarketcap.com’dan alınan verilere göre,% 90 HODLers mevcut fiyat seviyesinde karlı. DeFi tokenleri söz konusu olduğunda, Uniswap [UNI], Wrapped Bitcoin [WBTC] ve Aave AAVE’nin geri kazanımı, fiyattaki artışa bağlı olarak başladı.

Watch out for these signs of the altcoin dip

AAVE’nin Sosyal Hacmi || Kaynak: Lunarcrush

Lunarcrush’tan AAVE’nin yukarıdaki sosyal baskınlık tablosuna göre, sosyal hacimdeki artış AAVE’nin fiyatında bir artışa yol açtı. Bu, diğer DeFi tokenleri için de geçerlidir. Sosyal hacim ile satış baskısı arasında bir ilişki var, ancak sosyal hacimdeki artışa rağmen, DeFi tokenleri satış baskısına direniyor.

Maker [MKR], Pancake [CAKE], Thorchain [RUNE], Synthetix [SNX] ve Sushiswap [SUSHI] ‘nin fiyatı arttı ve kan banyosunun satış baskısına direndi.

altcoin kan banyosunun temel nedenlerinden biri, ETH ve BTC’deki kaldıraçlı işlemlerin artmasıdır. Fazla yükselen ETH uzun vadeli satışları, Ethereum’un fiyatının 6000 $ ‘a düşmesine yol açmış olabilir.

ETH’nin piyasa değeri 259 Milyar Dolar olsa da, yarım trilyondan düştükten sonra, ETH’nin piyasa değeri, 689 Milyar Dolar düzeyine düştüğü için şu anda BTC’nin piyasa değerinin neredeyse üçte biri. Aşırı kaldırılan işlemler, 2020 ve 2017’de de önceki fiyat rallilerinde düşüşe neden oldu. Sosyal hacimdeki artış, ticaret hacmi ve kaldıraçlı alım satımlardaki düşüş, altcoin’in fiyatının toparlanması için dikkat edilmesi gereken temel faktörlerdir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: