Kripto Para

Ethereum, Cardano ve diğer alternatiflerle bu hareket şu anda pek olası değil!

Ağrıyan gözler için hoş bir manzara. 9 Haziran’da Bitcoin , 19 Mayıs’taki çöküşten bu yana en yüksek artışını kaydeden grafiklerde %12 yükseldi. Aslında, BTC’nin en son %12’den fazla arttığı zaman, 8 Şubat’ta geri döndü. Ralli, fiyatın 37.500 doların üzerinde konsolide edilmesiyle, basın zamanında devam etti.

BTC/USDT İşlem Görünümünde

Kesin bir yükseliş yönünün göstergesi olan belirli bir faktör, büyük bir dip oluşumuydu. Grafiklerde tanımlandığı gibi, Bitcoin’in 9 Haziran’daki günlük fiyat mumu, önceki üç günlük fiyat hareketinin üzerinde kapandı. Tarihsel olarak, böyle bir durum hemen yükseliş toparlanması sağladı.

Ancak, dalgalı piyasa koşullarında tek bir sinyal yeterli değildir. verilerine göre, fiyat, küçük bir kısa süreli sıkışma nedeniyle son 24 saatte yükselmiş olabilir.

Bybt.com, Bitfinex’te yarım milyar dolar değerinde tasfiye ve büyük pozisyonların açılmakta olduğunu belirtti. Bu nedenle, Bitcoin olası bir kısa vadeli yükselişe bakıyor olsa da, herhangi bir altcoin rallisini tetiklemeyebilir.

Stablecoin’lerden yakıt gelmiyor mu?

Bitcoin

Kaynak: Santiment

Stablecoins ile ilgili fark edilen özel bir gözlem, Bitcoin’in artmasıyla aynı zamanda para çekme işlemlerinin düştüğüdür. Stablecoin para çekme işlemleri (burada USDT’dir), USDT para çekme adreslerini içeren tüm gelen ve giden işlemleri ifade eder. Şimdi, grafiklerde düşen para çekme işlemleri, kripto varlıkları satın alan daha az sipariş olduğu anlamına gelir. Kısacası, nispeten daha zayıf bir birikim söz konusudur.

Kaynak: Jarvis Labs

Benzer şekilde, yukarıdaki CVD göstergesi, piyasa hareket edenlerin şu anda fiyat hareketine dahil olmadığını ileri sürdü. Fiyat değişken bir aralıkta hareket ediyor ve kısa vadede spektrumun herhangi bir yerine inebilir.

Ethereum/Bitcoin grafiği pek destekleyici değil

Coingecko’ya göre, ilk 20’deki varlıkların hiçbiri Polkadot dışında son 24 saatteki BTC rallisiyle eşleşmedi (BTC’nin %7,3’üne %10,4’ü). Ethereum, %1,1 ile yetersiz bir iyileşme gösterdi. Cardano sadece %0.2 yükseldi. Ethereum’un Bitcoin ile mevcut ayrışması, ETH/BTC grafiğinde de tanımlandı.

ETH/BTC Trading View

Altcoin rallisi için iyi bir gösterge olan ETH/BTC grafiği son birkaç gündür düşüşte. Bitcoin’in Ethereum’dan daha iyi performans göstermesi nedeniyle, şu anda diğer tokenlerin de Bitcoin’in arkasında yürümesi pek olası değil.

Şimdi, yıllık bir ölçekte, İstatistikler , ekosistemin hala bir Altcoin Sezonunda olduğunu, ancak kısa vadede endeksin Bitcoin’e döndüğünü önermeye devam etti . Bitcoin kendi ralli aralığından emin olmadığı için, Altcoin’ler mevcut işlem haftasında fazla bir şeye maruz kalmamalıdır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: