Kripto Para

Ethereum, Chainlink, Ethereum Klasik Fiyat Analizi: 18 Temmuz

Kripto para piyasaları, bugün Kripto paraların çoğunluğunun kırmızı ile işlem gördüğünü gördü. Bazı varlıkların bu ay içinde toparlanmasına rağmen, çoğu trendsiz fiyat hareketlerine dikkat çekti. Örneğin, Ethereum, son birkaç gün içinde dengesiz oynaklığı gösterdi, ancak basın zamanında teknik göstergeleri, anlık işlem seanslarında oynaklığın azaldığını gösterdi. Chainlink, kırılma ihtimali olan bir açığa satış fırsatı gösterdi ve alıcılar Ethereum Classic’e geri dönüş yolunu buldu.

Ethereum (ETH)

ETH/USD , TradingView

Ethereum’un fiyat hareketi, kripto paranın oynaklığı son birkaç hafta boyunca dalgalı kaldığı için bocalıyor gibiydi. Yazım sırasında, Kripto para 1976 dolardan işlem gördü ve günlük %5’lik bir artışa rağmen, ETH’nin fiyat hareketi sonuçsuz kaldı.

Değeri geçen hafta %6,8 değer kaybetti ve Kripto paranın işlem hacmi dünden bu yana %6,42 düştü. Ethereum, 12 Temmuz’da 2035 dolarlık hayati destek seviyesini kırdı ve o zamandan beri bu fiyat seviyesinin altında işlem gördü. Kripto para fiyatları yukarı doğru dönmezse, ETH için bir sonraki destek seviyesi 1850 dolar olacak.

Bollinger Bantları , hemen işlem seanslarında piyasa oynaklığında bir düşüşe işaret eden hafif bir daralmayı tasvir etti. Parabolik SAR’ın noktalı çizgileri, fiyatlarda bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret eden şamdanların altında sıralandı.

Son olarak, MACD histogramları, yeşil çubukların boyutu büyüdükçe yükseliş gücünün arttığını kaydetti. Gösterge ayrıca 15 Temmuz’da bir yükseliş geçişi gördü. 

Chainlink (BAĞLANTI)

Ethereum, Chainlink and Ethereum Classic Price Analysis: July 18

LINK/USD , TradingView

Chainlink 8 Temmuz’a kadar toparlanma gösterdi ve ardından birbiri ardına destek seviyelerini kırmaya devam etti. Şu anda, fiyatları durgunlaştığı ve 17.84$ ile 15.14$ fiyat seviyeleri arasında kaldığı için kripto para 15.94$ değerindeydi.

Ayılar fiyat momentumunu ele geçirdikçe, fiyat oynaklığı Bollinger Bantlarının bir sıkışması oluşturduğu gibi azaldı.

Sıkıştırma Momentum Endeksi de piyasanın kısa süre önce bir daralmaya girdiğini ve düşük volatiliteye işaret ettiğini gösterdi. Ancak, şu ana kadar dar bir aralıkta konsolide ettiği için LINK için fiyatların patlama olasılığı var. Göstergedeki kırmızı histogramlar da bir kısa devre fırsatı önerdi.

Müthiş Osilatör son ​​birkaç gün içinde  karışık sinyaller verdi, yeşil sinyal çubukları kırmızı sinyal çubukları arasında aralıklı olarak mevcuttu, ancak yazının yazıldığı sırada yeşil sinyal çubukları baskındı bir yükseliş eğilimi.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum, Chainlink and Ethereum Classic Price Analysis: July 18

ETC/USD , TradingView

ETC son ​​24 saat içinde %3.0 değer kazandı ve varlığı daha önce bir destek seviyesi olarak hareket eden 42$’lık direnç seviyesine yaklaştırdı. 4 saatlik teknik analiz grafiğine bakıldığında, varlık 42 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarsa, o zaman ani direnç seviyesi 42,98 dolar olacak gibi görünüyor.

Fiyatlardaki günlük artışla birlikte, ETC için piyasa değeri de %2,98 arttı. Ayrıca, s fiyatları konsolide bir bölge içinde hareket ediyordu, Göreceli Güç Endeksine yansıdığı gibi satın alma sinyali güçlüydü. Gösterge, o noktada alıcıların sayısının satıcılardan daha fazla olduğunu ima ederek bir artış kaydetti.

Alıcılar piyasada öncelik buldukları için, Chaikin Para Akışı de yazı yazılırken sermaye girişlerinde bir artış gördü.

Son olarak, Ortalama Yön Endeksi göstergesi 20-mark kadar biraz aşağıda gözlendi ve ETC’nin trendsiz fiyat hareketi bölgesine girdiğini ima etti. Tüm teknik görünüme bakıldığında, ETC’nin ne zaman bir toparlanma bekleyebileceği belirsiz.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: