Kripto Para

Ethereum Classic, MATIC, VeChain Fiyat Analizi: 19 Mayıs

Kripto piyasasının geçen hafta genel düşüşü, endüstrinin en büyük altcoinlerinden ikisi olan Bitcoin ve Ethereum performansıyla daha da kötüleşti. İkisi sayesinde, Ethereum Classic ve VeChain’in beğenileri listelerde düşmeye devam etti. Mayıs ayındaki katlanarak yükselişin ardından MATIC bile, basın zamanında değer kaybetti.

Ethereum Classic [ETC]

Kaynak: ETC / USD TradingView’de

CoinMarketCap’te 18. sırada yer alan Ethereum Classic, Mayıs ayının ikinci haftasından bu yana grafiklerde keskin bir düşüş trendinin sonunda yer alıyor. Aslında, söz konusu düşüş trendi, alt tırmanışın ardından 167 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaşmak için geldi.

Bununla birlikte, aynı durum geçen hafta daha fazla ivme kazandı ve ETC söz konusu dönemde% 25’in üzerinde düştü. Basın zamanında, ETC hala Mayıs ayı başındaki seviyelerinde işlem görürken, altcoin’in yukarıda belirtilen ATH’sinden% 50’den fazla uzakta olduğunu belirtmekte fayda var.

Ethereum Classic’in teknik göstergeleri piyasanın ayılarına yöneliyordu. Bollinger Bantlarının ağzı bir dereceye kadar fiyat oynaklığına işaret etmek için sabit kalırken, MACD çizgisi Sinyal çizgisinin hemen altındaydı ve her ikisinin de histogramın altında olduğu gözlendi. İkincisindeki yükseliş eğilimi, ETC’nin ATH seviyelerine bir kez daha tırmanması için çok önemli olacaktır.

Son düzeltmelere rağmen, ETC, baskı zamanında, yıl için ilk fiyat tahminlerinin oldukça üzerinde idi. Aslında, birkaç hafta önce Donald McIntyre , alt paranın ETH’nin arkasında 3000 $ işaretini vurarak 94 $ ‘a ulaşacağını tahmin etmişti .

MATIC

Kaynak: MATIC / USD TradingView’de

Kripto piyasasının çoğunun önemli ölçüde doğru olduğu bir ay boyunca, MATIC bir anormallik oldu. Yalnızca geçen hafta, piyasanın altcoinlerinin geri kalanı BTC’nin değer kaybının ardından grafiklere düşerken, MATIC 24 saatten daha kısa bir sürede neredeyse% 50 oranında artış kaydetti. Aslında, şu anda piyasadaki en büyük 17. kripto olan MATIC , yazı yazarken% 10,976 oranında şaşırtıcı YTD getirisi kaydediyordu.

Bununla birlikte altcoin, son birkaç işlem seansında MATIC’in değerinin% 13’ünden fazlasını kaybettiğini görerek piyasa düzeltmelerine tamamen bağışık değildi.

MATIC’in listelerde yukarıda bahsedilen yeniden dirilişi, kripto para biriminin son zamanlarda güç kazanan ticaret hacimleri tarafından desteklendi. Aynı şekilde bir canlanma, bu tür düzeltmelerin izinde durması için anahtar olabilir.

Aynı duruma rağmen, altcoin’in teknik göstergeleri oldukça yükseldi. Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının altındayken, Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinin altına düştükten sonra sabit kaldı.

Bir analize göre, kısa vadeli ve uzun vadeli yatırım getirisi arayanlar için MATIC en iyi bahis olabilir.

VeChain [VET]

Kaynak: VET / USD TradingView’de

Ethereum Classic gibi, VeChain Mayıs ayının ikinci haftasından bu yana düşüş trendi içindeydi ve altcoin Nisan ayında kendi başına bir ATH’ye ulaştı. Yazım sırasında, VET’in değer kaybı oranı, Bitcoin’in 40.000 $ ‘ın altına düşmesinin ardından biraz hızlanmıştı, Çin’in Bitcoin ve spekülatif ticaret üzerindeki eski bir’ yasağı ‘yineleyerek bir şekilde hızlandırdığı bir düşüş.

Aslında, VET 20 saatten az bir sürede haberlerin çıktığı bir dönemde neredeyse% 15 düştü.

Anlaşılır bir şekilde, bunun kriptonun teknik göstergeleri üzerinde karşılık gelen bir etkisi oldu: Müthiş Osilatör’ün histogramı düşüş piyasasındaki ivmede bir canlanmayı resmederken, Chaikin Para Akışı keskin bir şekilde düştü ve sermaye olarak sıfıra ulaştı çıkışlar güçlendi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: