Kripto Para

Ethereum Classic: Yatırımcılar bunun daha güvenli tarafta olmasını beklemeli

[ad_1]

Sorumluluk Reddi:  Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır

Ethereum Classic şu ana kadar uygun bir Temmuz ayı geçirmedi. Kripto para biriminin değeri, aya 63 doların yüksek bir seviyesinde başladı, ancak sürekli satış baskısı sonunda fiyatını birden fazla destek seviyesinin altına sürükledi.

Bitcoin’in 30.000 doların altındaki yakın zamanda geri çekilmesi, ETC için de azalan bir üçgen kırılmasını tetikledi ve altcoin şimdi 22 Haziran’ın en düşük seviyesi 35.8 dolardan destek bulmaya çalışıyor. Yazma sırasında, Ethereum Classic, 4,94 milyar dolarlık piyasa değeri ile CMC’de 18. sıradaydı.

Ethereum Classic 4 saatlik grafik

Kaynak: ETC/USD , TradingView

ETC, Temmuz ayında değerinde sabit bir düşüş kaydettikçe, 49.4, 40$ ve son olarak 32.1$’lık destek seviyelerinin tümü satış baskısı altında çöktü. Düşüş ayrıca, ETC 32.1-36$’lık bir sonraki destek bölgesine yönelirken, azalan bir üçgen kırılmasına da yol açtı. İlginç bir şekilde, ETC yatırımcılar tarafından en yüksek ilgiyi gördüğünden, bu Görünür Menzilin Kontrol Noktası bu bölgede bulunuyordu.

Savunma bölgesi satış baskısını hafifletmeyi başarırsa, ETC’nin fiyatı yörüngesini sıfırlayabilir ve tersine çevirebilir. Bununla birlikte, 32 doların altında bir kapanış, ETC’yi keşfedilmemiş sularda bırakacak ve daha fazla düşüşe maruz kalacak.

Akıl Yürütme 

Göreceli Güç Endeksi, 12 Temmuz’dan bu yana bir yukarı kanal içinde işlem görüyor ve ETC’nin fiyat hareketi ile bir yükseliş farklılığı oluşturmasına rağmen, ipuçları bir geri dönüşü garanti etmek için yeterli olmadı. Alt trend çizgisinin altındaki bir hareket, düşüş sonucunu ve 32.1-36$’a doğru bir düşüşü teyit edecektir.

Aroon yükselişi yakın zamanda düşüş eğilimi gösteren bir crossover ile karşılaştı ve Aroon’un altına indi – Satış baskısındaki artışı özetleyen bir gelişme. Müthiş Osilatör’e göre momentum düşüşe karşı nötrdü, ancak endeksin yaklaşık 2 aydır yarı çizginin üzerine çıkmaması kuzeye doğru baskının kıtlığını vurguladı.

Sonuç 

Fiyat 32.1-36$’lık kritik bir destek bölgesine yaklaştığından, önümüzdeki günlerde ETC için düşüş eğiliminin devam etmesi muhtemel. Bununla birlikte, fiyatın bu bölge içinde sıfırlanması ve yörüngesini tersine çevirme şansı var. yatırımcılar bu alanda uzun pozisyonlar açmaya çalışabilirler ancak daha güvenli tarafta olmak için önce trendin tersine dönmesi işaretlerini beklemeleri gerekir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

[ad_2]
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: