Kripto Para

Ethereum Fiyat Analizi: 11 Haziran

Sorumluluk Reddi:  Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır

Ethereum’un piyasası Pazartesi günü başka bir darbe aldı, ancak fiyatının düşmesi altcoin için girişlerin artmasına neden oldu. Piyasanın en büyük ikinci kripto para birimi, grafiklerdeki düşüş trendini sürdürüyor gibi görünüyordu ve basın zamanında, 285,74 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2.462.68 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum günlük grafiği

Kaynak: ETHUSD TradingView’de

Günlük grafik, bu düşüş eğiliminin, alçalan inişleri ve çıkışları gösteren bir alçalan kanala yol açtığını gösteriyor. ETH’nin kritik destek seviyesi civarındaki fiyat ticareti ile bir ihlal, ETH’yi 2.038 dolara itebilir.

Ancak, piyasa böyle bir fiyat dalgalanması mı gösteriyor?

Akıl Yürütme

ETH piyasası, fiyatı sabit tutmak için gerekli olan düşük oynaklık yaşıyordu. Bununla birlikte, fiyat 2.432 $ ‘lık desteği aşarsa, bu düşük aktivite dönemi bir U dönüşü alabilir. Görünür Aralık göstergesi, basın zamanındaki fiyat seviyesindeki alım satım faaliyetinin yükselmekte olduğunu gösterdi. Histogram, yatırımcılar bu seviyede kalmaya çalışırken artan aktiviteyi gösteriyordu.

Ancak, piyasadaki satış baskısı yüksek kalmaya devam etti. Aşırı alım bölgesinde olan Stokastik RSI, satıcıların devralmasıyla geri sıçradı. Fiyat o zamandan beri düşüş trendinde ve RSI sinyal hattının altında kalmaya devam ettikçe satış baskısı devam etti. Bu arada, düşüş eğilimi yüksek olduğu için momentum piyasadan çekildi.

Yalnızca ani bir artış, ETH fiyatını grafiklerde daha yükseğe çıkarabilir. Onsuz, altcoin fiyatı ya yatay hareket etmeye devam edebilir ya da artan satış baskısı ile 2.038 dolar seviyesine düşebilir.

Dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler

Giriş seviyesi: 2,359,25 $
Kâr Al: 2.049,42 $
Stop seviyesi: 2.614,41 $
Risk ve Ödül: 1.21

Sonuç

Ethereum piyasası, yazının yazıldığı sırada temkinli bölgedeydi. Alt’ın fiyatı yana doğru hareket ettiğinden, oynaklıkta bir değişiklik bekliyordu. yatırımcılar, basın anındaki seviyede giderek daha fazla işlem görüyor ve fiyatı ayakta tutuyordu, ancak artan satış baskısının işaretleri, tacirleri zor durumda bırakabilir ve bir satışı tetikleyebilir. ETH 2.038 dolar seviyesinde destek alabilir ve geri dönebilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: