Kripto Para

Ethereum madencileri, fiyat düşüşüne rağmen gelir rekoru kırıyor Yazar Muhabbit


Ethereum Madencileri, Fiyat Düşüşüne Rağmen Gelir Rekoru Kırıyor!

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri 23 Mayıs itibarıyla 1,93 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

Ethereum’un yerel kripto para birimi olan ETH’nin fiyatı bu ay tüm zamanların en yüksek seviyesinden önemli ölçüde düştü. Ancak Mayıs ayı hâla ETH madencileri için rekor kıran bir ayı temsil ediyor.

Madencilerin elde etmiş olduğu gelirin 922,46 milyon doları işlem ücretleri veya Ethereum’da işlem yapmakla ilgili maliyetlerden geliyor. Madencilere yapılan sübvansiyon ödemeleri ise geriye kalan 1,01 milyar doları oluşturuyor. madencilerinin başarıyla oluşturdukları her yeni blokla Mayıs ayında işlem ücretlerinden elde ettikleri gelirin, toplam gelirin yaklaşık %49′unu oluşturduğu görülüyor.

ETH Madencilik Geliri Mayıs’ta Rekor Kırdı

Mayıs ayında elde edilen madencilik gelirleri, Nisan ayındaki 1,59 milyar dolarlık gelirden %22 daha fazla oldu. Ağda yapılan işlemlere ait ücretlerin artması, madenci gelirlerinin Nisan ayında görülen 1,59 milyar dolarlık önceki rekor seviyeyi geçmesinde etkili oldu. Mayıs ayının bitmesine bir hafta kalmasına rağmen, toplam gelirin daha da yükselmesi bekleniyor.

Ethereum İşlem Sayısı Da Rekor Kırabilir

Bunun yanında elde edilen ağ verileri, Ethereum’un Mayıs ayında başka bir rekora yaklaştığını da gösteriyor. Ethereum ağında yapılan işlem sayısı, bir aylık dönemde şu an için yaklaşık 34 milyonu bulmuş durumda. Ayın bitmesi ile birlikte bu sayının daha da artması bekleniyor.

ETH Fiyatı Zirveden Sonra Çok Düştü

Ethereum’un fiyatı 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.300 doların üzerinde işlem görmesinden bu yana keskin bir düşüş gösterdi. Kripto para birimi şu anda yaklaşık 2.129 dolardan işlem görüyor.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı