Kripto Para

Ethereum, MATIC, YFI Fiyat Analizi : 09 Haziran

Bitcoin her hafta pazar hakimiyetini kaybederken, Ethereum bundan faydalanıyor ve pazar payını %18,9 gibi sağlam bir seviyeye çıkarıyor. Bu hafta, Polygon (MATIC), NFT’leri, DeFi’yi ve DAO’ları birleştiren yaklaşan projesi Aavegotchi ile ilgili haberlerde yer aldı. geliştiricisi yeni kasalar ve dikeyler üzerinde çalışma planları hakkında konuşurken

ilgi odağını paylaşmak hasret.finance (YFI) oldu.

Ethereum [ ETH ]:-

Kaynak: ETH/USD – TradingView

Hafta boyunca ETH 2990 dolarlık direnci ve 2228 dolarlık destek seviyesi içinde hareket etmeye devam etti. Kripto para 12 saatten daha kısa bir sürede %13.2 kaybetti ve basın zamanında 2505 dolardan işlem gördü. MACD , kırmızı sinyal çizgisi mavi gösterge çizgisinin üzerinde olduğu için düşüş eğilimi gösterdi. Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada, her iki çizgi de merkez çizgisinin altında birbirine yakın konumlarını korudu.

Parabolik SAR de beyaz noktalı çizgi mum çubuklarının üzerinde kaldığı için güçlü bir düşüş trendi sergiledi. Ayrıca, Ortalama Yön Endeksi (ADX) basım sırasında yükseliyordu, ancak 25.0 işaretinin altındaydı. İşareti geçerse, düşüş trendi ivme kazanabilir.

Kripto para daha fazla olumsuz işaretle karşılaşmazsa, yukarıda belirtilen destek ve direnç seviyelerinde güvende kalabilir.

MATIC:-

Kaynak: MATIC/USD – TradingView

MATIC , beklendiği gibi düşüş trendi yolunda devam etti. Yazma sırasında, Kripto para 1.23 dolarlık destek seviyesine yaklaşıyordu. Chaikin Money Flow , 4 Haziran’dan bu yana sermaye girişlerinin güçlü olduğunu ve göstergenin ılımlı bir şekilde yükselmeye devam ettiğini gösterdi. Yazma sırasında, yeşil çizgi nötr çizgiye doğru hafifçe eğildi.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) , alım baskısı göstergeyi aşırı satım bölgesinden ittiği için pozitif momentum gösterdi. Ancak, basın zamanında gösterge 50.0 nötr çizgisinin altında kaldı. Basit Hareketli Ortalamalar direnç olarak hareket etmeye devam etti. Hem 50 SMA (turuncu) hem de 100 SMA (kırmızı) çizgileri şamdanların üzerinde kaldı ve fiyat hareketini güçlü bir şekilde aşağı yönlü tuttu.

Fiyat daha da düşerse, 0,85 ABD doları Kripto para için bir sonraki destek seviyesi olarak hareket edecek veya yan hareket onu 1,23 doların üzerinde tutacaktır.

öz.finans [YFI]:-

Kaynak: YFI/USD – TradingView

19 Mayıs düşüşünden sonra, YFI ‘in fiyatları %45.15’lik bir düşüş yaşadı ve yazının yazıldığı sırada görüldüğü gibi Kripto parayı 39.560$’a getirdi. Mayıs ayının sonuna doğru geçmiş direnç seviyesini kırmaya yakın olmasına rağmen, kripto para 24 saat önce 35.400 dolarlık destek seviyesine yaklaşmıştı. Sıkma Momentumu Göstergesine göre, YFI aktif olarak bir “sıkma serbestliği” (beyaz noktaların varlığı) içindeydi ve görünür kırmızı çubuklar, düşüş baskısının mevcut olduğunu gösterdi.

Bollinger Bantları , bantlar 4 saatlik grafikte sapmaya devam ederken oynaklığın varlığını gösterdi. Ortalama Yön İndeksi (ADX) , gösterge nötr işaretin çok üzerinde, 39.8’de kaldığı için oldukça yönlü bir hareket sergiledi. Son olaylara göre, ADX her yükseldiğinde fiyat düştü. Bu nedenle, herhangi bir karar vermeden önce YFI’nin hareketini önümüzdeki birkaç saat izlemek akıllıca olacaktır.

Kesin olmamakla birlikte, kripto paranın destek seviyesinin altına düşme olasılığı var.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: