Kripto Para

Ethereum, Monero, Chiliz Fiyat Analizi: 10 Haziran

Bitcoin’in geçen ayki değer kaybeden pazar hakimiyeti ile Ethereum aynı şeyden yararlanmak için hızlı oldu. Altcoin, geçen hafta piyasa değeri hakimiyetini %18.24’e çıkardı.

Ethereum, Monero ve Chiliz 7 Haziran’da %10’dan fazla fiyat düşüşü gördü, ancak sabit işaretler gösteriyorlar kurtarma. Monero’nun daha iyi fiyat kazanımları göstermesiyle birlikte, Ethereum ve Chiliz destek seviyelerine adım adım yaklaşıyordu.

Ethereum [ETH]

Kaynak: ETH/USD , TradingView

Ethereum’un 7 Haziran’daki fiyat düşüşünden sonra, altcoin için girişler Bitcoin yörüngesini takiben hala yüksek kaldı. En büyük altcoin, son 90 gün içinde +%46’lık bir yatırım getirisi ile piyasa tekelini korurken, YG yedi gün neredeyse %11,48 düştü.

Bir saatlik grafikte ETH, MACD hatları sinyal hattına yaklaştıkça düşüş eğilimine girdi. Varlık, 7 Haziran’daki fiyat düşüşünden sonra %9,7 fiyat artışı gördü. ETH , yazının yazıldığı sırada tekrar 2532 $ işaretini test etmeden önce konumunu korudu. Varlık, yazı yazılırken 2537 dolardan işlem görüyor, ancak düşüş eğilimi fiyatını aşağı çekebilir. Bu durumda, bir sonraki destek 2340 dolardır.

ETH için Bollinger Bantları yakınsama göstererek altcoin için düşük bir fiyat aralığı ve oynaklık olduğunu gösterdi. Ayrıca, varlığa ilişkin Göreceli Güç Endeksi , nötr bölgede olmasına ve 45-55 arasında salınmasına rağmen, göstergenin düşüş eğilimi olarak piyasada satış baskısının baskı yaptığını vurguladı. önerildi.

Monero [XMR]

Kaynak: XMR/USDT , TradingView

Altcoin, 8 Haziran’a göre yaklaşık %18’lik bir fiyat artışı gördü. Varlık, yazının yazıldığı sırada 273$’dan işlem gördü ve CoinMarketCap’te 27. sırada yer aldı ve 24 saatlik %19’luk bir fiyat artışı gördü.

Monero fiyatının yükseliş yörüngesi, 9 Haziran’da başlayan nakit girişleriyle birleştirildi. Chaikin Money Akışın göstergesi, girişlerin çıkışlara hakim olduğunu vurgulayarak sıfır çizgisinin üzerinde kaldı. Bununla birlikte, göstergenin düşüş eğilimi, baskı zamanında nakit çıkışı baskısının içeri sızdığını gösterdi.

Ayrıca, Parabolik SAR mum çubuklarının altındaki noktalı çizgiler XMR için bir yükseliş momentumunu vurguladı. Ek olarak, MACD hatları , fiyatı biraz aşağı çekebilecek hafif bir düşüş geçişine girdi. Bununla birlikte, çapraz geçiş baskı sırasında belirgin olmadığından ve gösterge sinyal çizgisinin üzerindeki konumunu koruduğundan, trendin tersine dönmesi olası değildi.

Monero için bu yazı yazılırken destek seviyesi 257.6$, direnç seviyesi ise 293.1$ seviyesindeydi.

Chiliz [CHZ]

Kaynak: CHZ/USD , TradingView

7 Haziran’da Chiliz ‘nin fiyatının neredeyse %20 düşmesine neden olan fiyat düşüşünden sonra, varlık yan fiyat hareketi gördü kısa şamdanlarla ve ara sıra 0,221 dolarlık destek işaretini test etti. CHZ, CoinMarketCap’te 67. sırada yer aldı ve yedi günlük %17.16’lık bir fiyat düşüşü yaşadı.

CHZ için Bollinger Bantları , altcoin için düşük bir fiyat aralığı ve oynaklık olduğunu öne sürerek yakınsama gösterdi. Basın zamanında, MACD çizgileri orta derecede düşüş eğilimine girdi, ancak gösterge, varlığı daha baskın bir düşüş pozisyonuna itebilecek sinyal çizgisine yakın hareket etti.

Ayrıca, Ortalama Yön Endeksi’nin (ADX) düşüş eğilimi daha az yönlü bir piyasaya işaret etti. Bu, gösterge 25 işaretinin altına düştüğü için mevcut eğilimin zayıflayabileceği anlamına gelebilir. Varlığın fiyatı daha da düşerse desteği 0.221 dolarda test edebilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: