Kripto Para

Ethereum: Önümüzdeki 24 saat boyunca buna dikkat edin!

Ethereum , 43,75 $ ‘dan düşüşü 1880 $’ dan düşük bir seviyede karşılandıktan sonra Mart 2020’den beri haftalık en büyük düşüşünü kaydetti. Erime sırasında BTC’nin düşüşü kargaşaya yol açan birkaç faktör rol oynadı. Bununla birlikte, burada tanımlanan kilit faktörlerden biri, piyasayı beklenenden daha ileriye sürükleyen unsurlardan biri, uzun sözleşmelerin tasfiye sıkışıklığıydı.

Kaynak: bybt.com

verilerine göre, tüm borsalardaki Ethereum uzun sözleşmeleri 1.96 milyar dolarlık toplu tasfiye kaydetti. Nitekim, 3.300 $ aralığının altındaki düşüşün tasfiyelerle aynı zamana denk geldiği, bu gelişme uzun bir kontrat sıkışmasına katkıda bulunarak değeri düşürdüğü gözlemlenebilir.

Baskı zamanında, Ethereum’un değeri hala 2.500-3.000 $ arasında gidip geliyordu. Ancak önümüzdeki birkaç saat içinde çok önemli bir hareket olabilir.

Ethereum Sözleşmesi 21 Mayıs’ta sona eriyor – Başka bir seviye değişikliği mi?

Piyasa şu anda bazı volatilite buharını patlatırken, işler Ethereum için yine önemli bir dönüş alabilir. Tasfiyelerin ve sözleşme sürelerinin sona ermesinin önemi daha önce vurgulanmıştı ve Skew’den gelen veriler 21 Mayıs’ın önemli bir tarih olduğunu gösteriyor gibiydi.

Kaynak: Skew

Yukarıda belirtildiği gibi, 21 Mayıs sonrası, önemli miktarda ETH Opsiyon sözleşmeleri sona erme sürecine giriyor. Bunların çoğu, arama satın alımları olarak tanımlanıyor ve genel beklenti, günlük 2.700 doların üzerinde bir kapanış.

Basın zamanında, Ethereum 2.700 $ aralığının hemen altındaydı. Bu veri setinden en önemli çıkarım, bu sözleşmelerin karlı bir şekilde sona ermesinin Ethereum’un yükselişle birlikte ilerlemesine izin vermesidir. Diğer taraftan, günlük 2.700 $ ‘ın altında bir kapanış zararlı olabilir ve 2.500-2.000 $ aralığına yakın başka bir düşük geri çekmeyi tetikleyebilir.

Potansiyel bir kaymayı gösteren zımni Volatilite?

Kaynak: Skew

Yazı yazılırken piyasa durgun görünürken, ETH’nin zımni oynaklığı 3 ayın üzerinde en yüksek seviyedeydi. Grafik, Implied Vol’ün Mayıs ayı boyunca Realized Vol’den daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Bunun anlamı, piyasanın her iki yönde de olabilen fiyat açısından daha fazla hareket etmesinin beklenmesiydi.

RV’nin üstündeki IV, genellikle fiyat hareketinin kesin bir dipte veya tepede bitmediği bir eğilime işaret ediyor.

Yukarıdaki gerçekler geçişi onaylıyor mu?

% 100 değil. Opsiyon sözleşmelerinin piyasanın yalnızca bir bölümünü temsil ettiğine dikkat etmek önemlidir. Potansiyel olarak bir değişikliği tetikleyebilir, ancak kesin değildir. Yine de, artan zımni oynaklık türbülansı akla getirir, bu, bir düzeltme döneminde göz ardı edilemeyecek bir şeydir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: