Kripto Para

Ethereum: Piyasaya girmek için doğru zaman ne zaman?

Piyasanın en büyük alt birimi olan Ethereum, son birkaç gün içinde herhangi bir dramatik fiyat hareketine karşı oldukça isteksiz davrandı. Bununla birlikte, yazı yazılırken, daha geniş piyasa kayıplarından kurtuluyor gibi görünüyordu ve kapitalizasyonu son 24 saatte %3’e yakın arttı. Aynı şey, Ethereum dahil olmak üzere çoğu kripto paranın bir günlük yatırım getirisine de yansıdı.

Kripto piyasasında, perakende yatırımcıların çoğu genellikle yükseliş eğilimindedir. Şimdi, bu, piyasanın uzun ve kısa katılımcıları arasında ilginç bir savaşa yol açıyor.

Ethereum’un toplu tasfiyeleri ilginç bir şekilde 3 günlük grafikte yeni bir zirveye ulaştı. Bu, esasen, sözleşme sahiplerinin piyasadan zararla çıktıkları anlamına gelir. Yazının yazıldığı tarihte, uzun tasfiyelerin sayısı, kısa tasfiyelerin sayısını makul ölçüde aşmıştır.   Genellikle böyle bir hareket fiyat açısından iyi değildir.

Kaynak: Glassnode

Yeni başlayanlar için vadeli vadeli sürekli fonlama oranını düşünelim. Düzenli aylık sözleşmelerin aksine, sürekli vadeli işlemlerin fiyatı, normal spot borsalardaki fiyatla oldukça uyumludur. Şimdi, bu, vadeleri dolmak üzere olan pozisyonları devirme ve vadeli işlem primini hesaplama yükünden kurtarıyor.

Dolayısıyla, ne zaman kısa vadeliler aşırı kaldıraçlı olursa, fonlama negatif olur ve uzun pozisyon sahiplerine ücreti ödeyenler (satıcılar) olur. ETH’nin ayın büyük bölümünde bu durum genellikle böyleydi.

Negatif bir fonlama oranı, muhtemelen, güç toplamak ve açığa satış yapanları sıkıştırmaya çalışmak için teşvikler olduğu için alıcılara bir güvenlik ağı atıyor. Ancak, kısa pozisyonlar pozisyonlarını kapatır kapatmaz durum kendi kendini dengeleme eğiliminde olacak ve fonlama oranı nötralize olacaktır. Aynı zamanda bu fırsatın genellikle kısa ömürlü olduğunu da belirtmek gerekir. Bu nedenle, şu anda bu bir satın alma sinyali olarak kabul edilebilir.

Kaynak: Skew

Alt’ın Zımni Oynaklık – Gerçekleşen Oynaklık yayılması, başka bir ilginç tablo çizdi. Nitekim, zımni oynaklık (IV), piyasa beklentisine dayalı oynaklığın gerçeğe uygun değerini temsil ederken, gerçekleşen oynaklık (RV), belirli bir zamanda piyasada mevcut olan gerçek oynaklıktır. Ekli çizelgede gösterildiği gibi, son birkaç hafta içinde RV, IV’ü tamamen gölgede bıraktı.

Özellikle, 25 Nisan’dan 15 Mayıs’a kadar, ETH’nin fiyatı yeni ATH’leri kırmaya devam ettiğinde, gerçekleşen oynaklık ile ima edilen oynaklık arasındaki fark o kadar da keskin değildi. Benzer şekilde, geçmişteki diğer yükseliş trendleri sırasında da hem IV hem de RV, makul ölçüde el ele hareket etti.

Dolayısıyla, ETH’nin bu aşamada bir yükseliş bölgesine girmesi için IV’te eş zamanlı bir artış gerekiyor. Bununla birlikte, şu anda oldukça değişken ortam, yatırımcıları pozisyonlarına yeniden girmeye zorlama potansiyeline sahiptir. Bu da muhtemelen ETH piyasasına geçici bir soluklanma sağlayabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: