Kripto Para

Ethereum, Polkadot, Ethereum Klasik Fiyat Analizi: 19 Temmuz

Küresel kripto piyasası değeri 1,34 Trilyon dolardı ve son gün içinde %1,6 olumsuz bir değişiklik kaydetti. Ethereum’un piyasa değeri, fiyatlardaki daha fazla düşüş nedeniyle %3.15 düştü; Ethereum için teknik görünüm, yakında bir kırılma yaşayabileceğini öne sürdü. Polkadot için piyasa oynaklığı düşük kaldı ve Ethereum Classic’in sermaye girişleri, alıcı sayısı arttıkça arttı.

Ethereum (ETH)

ETH/USD , TradingView

Ethereum’un cari fiyatı, fiyatlar 2035 dolar ve 1850 dolar aralığında kaldığından, esas olarak yatay hareketle 1878 dolar civarında gezindi. Son 24 saatte %4,2 düştü ve yazı yazılırken kırmızıda işlem görüyordu. Mevcut 1850$ destek seviyesini aşarsa, bir sonraki 1750$’da destek bulabilir ve fiyatlar önemli bir artış kaydederse, 2035$ direnç seviyesini test etmeyi deneyebilir.

Fiyatlar düştükçe, Göreceli Güç Endeksi de alıcı sayısında düşüş kaydetti, kararsız fiyat hareketi nedeniyle satın alma baskısı azaldı. Ortalama Yön Endeksi , Kripto para için yanal hareket öneren 20 işaretinin altında tespit edildi.

Sıkıştırma Momentumu Göstergesi pazarın daralmaya başladığını ve pazarın yakında bir çıkışa hazırlanma olasılığının olduğunu gösterdi.

Polkadot (DOT)

Ethereum, Polkadot and Ethereum Classic Price Analysis: July 19

DOT/USD , TradingView

Polkadot , Temmuz ayının ilk haftasında meydana gelen yükseliş rallisini sürdüremedikten sonra yana doğru hareket etmeye devam etti. Polkadot’un fiyatı, yazı yazılırken 12.26 $ idi ve dünden bu yana %4.1 düşüş yaşadı. Fiyatlar 13 dolar seviyesinin yakınında dirençle karşı karşıya kalırken, DOT değeri bir sonraki ve 11,84 dolarlık acil desteğe daha da düşebilir.

Parabolik SAR’ın noktalı çizgileri fiyat seviyesinin üstünde görüldü ve bu okuma, fiyatın yazı yazılırken düşüş trendinde olduğu anlamına geliyordu. Bollinger Bantları , artan oynaklık olasılığını ortadan kaldıran ve fiyatların sınırlı bir şekilde aynı aralıkta gezinmesini sağlayan sıkılaştırma yaşadı, ancak bir fiyat kırılması meydana gelebilir.

MACD göstergesi, 17 Temmuz’da bir yükseliş geçişi gösterdi, ardından Kripto para, boğaların piyasaya geri döndüğüne kısa bir süre tanık oldu, ancak basın zamanında, yeşil histogramlar boyutta küçülüyordu. Bu, yükseliş sinyalinin düşüşte olduğunu ve ayıların yeniden göreve gelebileceğini gösteriyordu.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum, Polkadot and Ethereum Classic Price Analysis: July 19

ETC/USD , TradingView

Ethereum Classic yeşil renkte işlem görüyordu, ancak bu, Kripto paranın geçen haftadaki %16.1 değerindeki düşüşünü değiştirmiyor. Basın zamanında, varlık 43.47 dolar değerindeydi ve 46.67 dolar direnç seviyesine yaklaştı. Fiyatlar bu ayın çoğunda önemli ölçüde düştüğünden, dijital varlık piyasada oldukça fazla satıcıyı kendine çekti.

Chaikin Money Flow , yazı yazılırken sermaye çıkışları üzerinden sermaye girişlerinde bir artış anlamına gelen bir yükselişi tasvir etti. Yukarıda belirtilen ifade, Göreceli Güç Endeksi üzerindeki okuma ile doğrulandı, çünkü gösterge aynı zamanda piyasaya satın alma baskısının geri geldiğini ima eden kuzeye doğru bir hareketi de gösteriyordu.

MACD göstergesi sadece 48 saat önce bir yükseliş geçişinden geçti, ancak yeşil histogramlar hemen işlem seanslarında kaybolmak üzereyken kripto para tekrar yükseliş sinyalinde bir düşüş gördü. Bu, düşüş baskısının fiyatları daha da aşağı çekebileceğini gösterdi.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: