Kripto Para

Ethereum, Solana’nın Ağustos ayında harika bir koşu yapmasının nedeni

Geçen ayki Ethereum Londra sert çatalını büyük bir heyecan sardı ve haklı olarak. Dünyanın en büyük blok zinciri için yeni bir çağ başlatma yolunda büyük bir adımdı ve yatırımcılar hayal kırıklığına uğramadı. Son çöküşün büyük bir darbe almasına rağmen, yerel tokeni Ether geçen ay %13,7 yükseldi. Ancak, yakın tarihli bir rapora göre, Ağustos ayında getiriler %35 idi.

Ağustos raporunda kripto para borsası Kraken ayrıca, Ether’in merkezi borsalardaki arzının ayın başında %12,8 ile üç yılın en düşük seviyesine düştüğünü belirtti. Bu, acil pazarlanabilir arzının azaldığını gösterdi. “ETH’yi daha yüksek arz şoku teslim etme olasılığının daha yüksek olduğunu” ekledi.

Bu arz kaybına iki neden atfedilebilir. Londra hard forku, Ethereum’u deflasyonist bir varlığa dönüştüren, çok beklenen EIP-1559 yükseltmesini uygulamıştı. 5 Ağustos’tan bu yana her işlemin taban ücreti yakıldığı için, o ay içinde 549 milyon dolar değerinde 155 bin ETH yakıldı.

Bu, ETH’nin borsalardan çıkarılmasına kesinlikle katkıda bulunurken, devam eden NFT çılgınlığı da baskın bir faktör oldu. Kraken, raporunda, NFT endüstrisinin bir önceki ayda, OpenSea’nin günlük kullanıcılarının %289 ve ticaret hacminin %900 artmasıyla patlayıcı bir büyüme kaydettiğini belirtti.

Birçok ünlü ve lüks marka kendi koleksiyonlarını piyasaya sürerken, en iyi müzayede evi Sotheby’s ilk NFT müzayedesini gerçekleştirdi. CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi en iyi koleksiyonlar milyarlarca değere ulaştıkça, ETH’ye olan talep ve ticaret arttı. Ethereum, bu NFT’leri barındıran blok zinciri olduğundan, satın almalar için kullanılan yerel Tokennun fiyatı ısındı.

Öyle olsa bile, Ethereum bu NFT çılgınlığından yararlanan tek blok zinciri değil. Bir katman blok zinciri olan Solana , geçen ay, esas olarak NFT ticaretinin ardından, değerlemede %194 kazandıktan sonra kripto ilk 10’u kırdı. Daha dün, FTX Solana’nın yaklaşmakta olan NFT pazarına entegrasyonunu açıkladıktan sonra kripto para %30 arttı.

Ethereum’un çoğu NFT işlemi için merkez olmaya devam ettiği doğrudur, ancak ağ tıkanıklığı nedeniyle yüksek gaz ücretleri, daha yüksek ağ yetenekleri nedeniyle Solana gibi yeni nesil rakiplerin alternatif olarak hareket etmesine yol açtı.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: