Kripto Para

Ethereum: Son kazanımlar bir fark yarattı mı?

Birçokları için Ethereum , son toparlanma çabalarına rağmen fiyat hareketi genel olarak doğru yönde olmadığı için şu anda endişe kaynağı. Aslında dünyanın en büyük altcoini sadece yatırımcılarını kaybetmekle kalmıyor, aynı zamanda piyasadan da çok para kaybediyor.

Örneğin, ETH’nin piyasa değeri son 21 günde %21,6 düştü. Son 24 saatteki bazı kazanımlara rağmen, büyük resim ETH fiyatında ileriye dönük olası bir kırılmaya mı işaret ediyor?

Ethereum bir kez daha düşecek mi?

Kripto para, grafiklerdeki konumunu tutarlı bir şekilde korumayı başaramasa da, en azından kazanımlar başlamadan önce kendini daha fazla düşmekten kurtardı. Popüler analist Rekt Capital ‘e göre, örneğin , altcoin kama yapısından düştü. Bu kama yapısı, madalyonun trend çizgileri içinde konsolide olmasına izin verdi ve çoğunlukla, bunun üzerine çıkması ve bir ralliye girmesi bekleniyor.

“ETH, mavi kama yapısından kopuyor.
Fiyat şimdi, #ETH’nin son birkaç ayda iki kez toparlandığı turuncu destek alanı üzerinde baskı oluşturuyor.
Burada bir toparlanma olabilir, ancak öncekinden daha zayıf olabilir”

Daha önce vurgulandığı gibi, daha büyük pazarın fiyat çizelgelerinde bir şekilde toparlanması şeklinde bir toparlanma geldi. Ancak zayıf olup olmayacağı başka bir zaman meselesidir.

ETH kritik destek ve kırıcı seviyesi | Kaynak: Michael Van de Poppe

Bu işe yaramadığı için küçük ve daha az karmaşık bir şekilde düşünmek en iyisidir. Analist Michael Van de Poppe, altcoin için çok önemli seviyelerden bahsetti. Ethereum tekrar önceki seviyelerine geri dönerse, kritik desteğin 1500-1700 dolar aralığında kalması beklenebilir. Bununla birlikte, kritik kırıcı konumunu 2400$’da tutacak.

Metrikler bile aynı fikirde

Son 24 saatteki kazanımlarına rağmen, Ethereum için ana grafikler hala bu örneklerin ne kadar düşüşte olduğuna işaret ediyordu. Her şeyden önce, MVRV oranı, ETH’nin basın zamanında daha az karlı bölgede veya minimum karlı bölgede olduğunun altını çizdi. Aslında 9 ayı aşkın süredir görülmemiş bir seviyedeydi.

Ethereum MVRV oranı | Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

Harcanan Çıktı Kâr Oranı (SOPR) da, satıldığı Kripto paranın yaratıldığı değere karşı değerini vurgulayan gösterge ile gözlemlenebilir. Buna göre ETH şu anda zararına satılıyor. 30 günlük SMA’da, ETH piyasası çok düşüşlü görünüyordu ve altcoin toparlanmasını sürdüremezse grafiklerde daha güçlü bir düşüş olasılığına katkıda bulundu.

Ethereum SOPR | Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

Tüm düşüş sinyallerine rağmen, NUPL grafiğinin de gösterdiği gibi hala bir umut vardı. Gösterge sarı bölgede olmasına rağmen, iyimser bir piyasa hissiyatını temsil ettiği için hala yükseliş ve olumlu ipuçlarına sahipti.

Ethereum NUPL | Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

Kripto paranın buradan nereye gideceği bariz bir gizem, ancak piyasa yanlara hareket edecek bir konumda olmadığı için herhangi bir yatırım çok dikkatli yapılmalıdır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: