Kripto Para

Ethereum tüccarları bir ticarete girmeden önce buna yakından bakmalıdır.

Geçtiğimiz birkaç gün, daha geniş pazarın net bir yönü olmadığı için Ethereum fiyatlarının yatay bir kanalın sınırları içinde ticaret yaptığını gördü. Bununla birlikte, en son satış baskısı dalgası, ETH’yi modelinin yarı çizgisinin altına sürükledi ve odak şimdi 1.850 dolarlık bir savunma hattına kaydı. Yazma sırasında, Ethereum son 24 saatte %4.8 düşüşle 1.870 dolardan işlem gördü.

Ethereum 4 saatlik grafik

Kaynak: ETH/USD , TradingView

ETH’nin yatay kanalının üst trend çizgisi 2.000$’lık bir direnç işareti sunarken, alt trend çizgisi 19 Mayıs’ın 1.850$’lık dip seviyesiyle aynı zamana denk geldi. Geçtiğimiz birkaç gün, fiyatların yukarıda belirtilen aralıklar arasında dalgalanması nedeniyle satın alma baskısı ve ardından satış baskısı dönemleri oldu. Henüz bir kırılma olmaması, ETH’nin bir konsolidasyon aşamasına geçtiğini ve bir sonraki büyük fiyat dalgalanmasını beklediğini gösteriyor. Soru şuydu: ETH bundan sonra hangi yöne dönecek? Şu anda net cevaplar yoktu ancak piyasada birkaç olumlu işaret vardı.

Akıl Yürütme 

Göreceli Güç Endeksi’nin yükseliş trendi 55’in altında durduruldu ve düşüş trendine geçti. Bununla birlikte, 40’ta destek bulmak ve kuzeye hareket etmek, genel bir yukarı yönlü yörüngeyi hala sağlam tutacaktır – bu, yükseliş sonucunu destekleyecek bir gelişme. Öte yandan, 35’in altında bir hareket, düşüş sonucunu doğrulayacaktır. Yönlü Hareket Endeksi -DI ve +DI ayrıldı ve düşüş eğiliminin arttığını gösterdi. On Balance Volume’deki artış, satın alma baskısı arttıkça piyasada bir miktar iyimserlik de yarattı.

ETH boğaları piyasadaki bazı olumlu sinyallerden yararlanmayı başarırsa, fiyatlar önümüzdeki günlerde bu kanalın kuzeyinde kırılabilir ve 2.100-2.150$’a yönelebilir. Bununla birlikte, ETH’nin göstergeleri madalyonun her iki tarafını da gösterdi ve düşüş eğilimi, 22 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 1.700 dolara doğru bir düşüşle sonuçlanacak.

Sonuç 

ETH yatırımcıları, bir ticarete girmeden önce 1.850 dolarlık desteği yakından takip etmelidir. ETH’yi bu savunmada özlemek uygulanabilir bir strateji olsa da, uzun süreli bir düşüşe karşı da dikkatli olunmalıdır. Daha az riskli bir hareket, uzun veya kısa bir pozisyon açmadan önce bir trend teyidi beklemek olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: