Kripto Para

Ethereum v. Solana: Şu anda hangi alternatife yatırım yapmak daha iyi bir seçenek?

Genel olarak, Yatırım Getirisi (RoI) bu hafta çoğu alternatif için negatif oldu. Bununla birlikte, basın zamanında, piyasanın kral parası bazı toparlanma belirtileri göstermeye başladı ve diğer altcoinler de öyle.   Solana’nın fiyat tablosu benzer bir şeyi gösteriyordu. Haftalık %14’lük bir düşüş kaydetmesine rağmen, alt son 24 saatte %0,95 arttı ve 32 dolardan işlem gördü. Bu eğilim önümüzdeki birkaç gün boyunca devam ederse, SOL yeni bir ATH’ye geçebilir mi?  

Pekala, yukarıda bahsedilen sorunun iki yönlü yanıtı var ve bir sonuca varmadan önce bir dizi faktörün göz önünde bulundurulması gerekiyor. Başlangıç ​​olarak, topluluktan insanlar giderek kendilerini Solana’nın sosyal medya tanıtıcılarına maruz bırakıyorlar. CoinGecko’nun tablosu , Solana’nın Reddit abonelerinin sayısının yılın başından bu yana büyük ölçüde arttığını gösteriyor. Aslında, basın zamanında, aynısı 27.185 ATH’deydi.  

Kaynak: Messari

İlginç bir şekilde, SOL’nin fiyatı Mayıs ayında düşüş trendine başladığında, piyasa değeri hakimiyeti bundan pek etkilenmedi. Aslında, yazının yazıldığı sırada aynı oran etkileyici bir şekilde %0.564’te duruyordu. Bağlam için, alt’ın bu yıl 1 Ocak’taki hakimiyeti sadece %0.01 idi.

Alt, bu aşamada yükseliş trendini sürdürmek için yolunda bir avuç engelin üstesinden gelmek zorunda kalacaktı.  

Başlangıç ​​olarak, hacimlerin düşmesi Haziran ayının son haftasından beri Solana için bir endişe kaynağı oldu. Ekteki grafikte gösterildiği gibi, hacmin basın zamanındaki değeri (65.95 milyon$), 20 Mayıs’ın yerel zirvesi (2.06 milyar$) ile karşılaştırıldığında oldukça düşüktü. Yalnızca hacimler yükseldiğinde, SOL’ün fiyatı, ihtiyaç duyduğu gerçek başlama vuruşunu elde edebilir.  

Kaynak: Messari

Alt’ın oynaklığı da bu konuda Haziran ortasından beri bir engel oldu. Aynı şey daha çok aşağı doğru eğildi.  Yazım sırasında, SOL’ün oynaklığı 1,35’teyken, aynı değer 16 Haziran’da 2,6’yı yansıtıyordu.

Şimdi, sosyal medya platformlarındaki aboneler bir artış görmüş olsa da, alt’ın sosyal hakimiyeti ve sosyal hacmi herhangi bir artış görmedi. Çok yüksek olmayan sosyal duyarlılık, SOL’nin fiyatı için düşüş eğilimi gösteriyor. Aynısı Santiment’in çizelgesi tarafından da kanıtlanmıştır.  

Ancak Solana’nın GitHub’daki haftalık geliştirme etkinliği oldukça etkileyiciydi. Aslında, Ethereum’a boyun-boyun rekabeti verdi.  

Nitekim Solana, L2’ye ve parçalamaya bağlı olmadan ölçeklenebilir. Bu, alt’ı yatırımcılar için fonlarını yatırmak için harika bir seçenek haline getiriyor. Ek olarak, Solana’nın bir yıllık RoI’si %2718,32 gibi büyük bir oran olurken, ETH aynı zaman diliminde yalnızca %730 getiri elde edebildi. Bu aşamada Solana, pazarın en büyük altcoini ile karşılaştırıldığında kesinlikle yatırım yapmak için cazip bir alternatif olarak kendini gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: