Kripto Para

Ethereum ve Binance Akıllı Zincir arasındaki savaş gerçekten ne kadar yakın?

Bu düşüş döngüsü sırasında birkaç şey değişmedi – Gelişmekte olan projelerin geliştirme faaliyetleri ve mevcut projeler arasındaki şiddetli rekabet. DeFi ve Ethereum , Binance Smart Chain ve Polygon gibi piyasa moderatörlerinin piyasa performansı bu düşmanlığı körükledi.

Yine de, muazzam pazar düşüşlerine rağmen, bu platformlardaki DeFi uygulamalarının zincir içi etkinliği, özellikle Binance Akıllı Zinciri ile dikkat çekiciydi ve sürekli olarak amacını geliştirdi.

Binance Akıllı Zincir – Q2 beklenenden daha mı iyi?

Yakın tarihli makalelerimizden birinde, BSC’nin hacimler açısından son zamanlardaki düşüşünü ve ana borsanın da düzenleyici kaygılarla karşı karşıya olduğunu tartıştık. Ancak, önceki çeyreğin tamamında BSC’nin aşamalı büyümesine odaklanmak çok önemlidir. Ve sayılar kendileri için konuşur.

Kaynak: Dappradar

Dappradar’a göre Binance Smart Chain, 2021’in ikinci çeyreğinde en çok kullanılan blok zinciriydi ve etkinlik açısından Ethereum ve Polygon’u geride bıraktı. BSC, 2021’in ilk çeyreğine göre %400’den fazla bir artışla 420.000’den fazla günlük benzersiz adres cüzdanına (UAW) sahipti. BSC’de kilitlenen toplam değer de %28,9 arttı. Aslında BSC, platformun 1,02 milyon UAW’ye ulaştığı 12 Mayıs’ta yeni bir rekor kırdı.

Şimdi dikkate alınması gereken birkaç şey var. Ethereum, kilitli toplam değer veya TVL açısından lider olmaya devam ediyor ve Compound , AAVE ve Uniswap’ta üç muazzam projeye hizmet vermeye devam ediyor.

Yine de, BSC’nin en büyük başarısı PancakeSwap’ın büyümesi oldu. BSC’nin TVL’si, basın zamanında 25 milyar dolara yakındı. Ve yaklaşık %28’i PancakeSwap tarafından yönlendirildi. CAKE tokeni tarafından yönetilen DEX, çeyreğe göre %32,8 artarak TVL’de 7 milyar doları aştı.

Kaynak: Dappradar

Ek olarak, PancakeSwap’ın TVL sayıları Uniswap ve Compound’dan da yüksekti ve 2021’in 2. çeyreğinde yalnızca AAVE’nin gerisinde kaldı.

Bu, BSC için bir avantaj mı?

Daha önce de belirtildiği gibi, BSC tutarlı bir büyüme dönemi yaşarken, Ethereum AAVE, Compound; son birkaç ayda toplumun güvenini kazanmış projeler.

Bununla birlikte, BSC ve promosyon doğrusallığı söz konusu olduğunda, diğer dApp’ler de göreceli bir oranda büyümeye başladı. Otomatik verim çiftçiliği DEX toplayıcısı olan Autofarm, BSC’de en çok kullanılan 2. dApp’tir. Aylık bazda ortalama %252 artışla 20.800’den fazla günlük benzersiz cüzdana sahip – İlk çeyreğe göre %396 gibi büyük bir artış.

Kaynak: Dappradar

Binance Coin ile önünüzdeki yol?

BNB’nin fiyat artışını Binance Akıllı Zincirin gelişimi ile ilişkilendirmek zordur. Ancak, BNB’nin BSC zinciri için temel teminat olmaya devam ettiğini belirtmek önemlidir. Piyasa düşüşleri sırasında DeFi’ye çok fazla ilgi duyulduğunda, bu seviyeler yalnızca bir boğa döngüsü sırasında yükselecektir.

BNB, 650$’lık bir fiyat noktasına dokundu. Bu nedenle, varlığın 1000 $ işaretine doğru inşa ederken önceki ATH ile eşleşmesi beklenecektir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: