Kripto Para

Ethereum, XRP, Cardano gibi ‘Pained’ altlar bunu dört gözle bekliyor

Pazar son birkaç gündür oldukça çalkantılıydı, ancak Çarşamba günkü fiyat düşüşü belirgin izler bırakmayı başardı. Piyasanın kripto lideri Bitcoin çöküşe öncülük etti ve birkaçı hariç çoğu alts aynı yoldan gitti. Uzun vadeli bir ufka sahip olmak ve bu gibi durumlarda koşullara uyum sağlamak, portföylerin mahvolmasını önlemenin anahtarıdır.

yatırımcılar ve sektördeki diğer kişiler zaten “düzeltme aşamasını” kabul ederken, pazar iyileşme belirtileri göstermeye başladı. Yine beklendiği gibi liderlik Bitcoin tarafından alındı.

Devam eden piyasa durumu hakkında yorum yapan Amsterdam merkezli teknik analist Michaël van de Poppe geçtiğimiz günlerde , piyasaların bir daha eski düşük seviyelerine doğru ilerlemeyeceğini iddia etti. Dedi ki,

“Pazar yapısının hiç değişmediği göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç hafta içinde buradan en olası olan şey, onu geri kazanacağımızdır.”

Bitcoin geri dönebilir mi?

En son fiyat düzeltmesi analistlerin tahmin ettiğinden çok daha derin olsa da, uzaklaştırma yapıldığında Bitcoin’in hala bir boğa döngüsünde olduğu açıktır. Geçen yıl Mart ayında beş gün içinde yüzde 47’nin üzerinde bir düşüşe tanık olduktan sonra, Kripto para, grafiklerde kendi düşüklerini kırmak için geri gelmedi.

Kaynak: Twitter

Düzeltici bir hareketin sona ermesi, grafiklerde devasa bir fitil ile karakterize edilir. Genellikle, haftalık kapanışın olduğu bölgede yanlamasına hareket beklenir. Analist, yukarıdaki tabloyu kullanarak Bitcoin için aynısını analiz ederek,

“Haftalık bu aşamada oldukça ilginç görünüyor. Dev bir fitilimiz var ve muhtemelen burada dip inşası yapacağız. ”

Analist, 43.000 $, 46.000 $, 49.000 $ ve 54.000 $ seviyelerinin dünyanın en büyük kripto parası için temel direnç seviyeleri olduğunu iddia ederek, önümüzdeki haftanın uzun vadeler için oldukça “ilginç” göründüğüne işaret etti. .

“Bunlar aşmamız gereken seviyelerdir ve bu kadar büyük bir çökme yaşadığımız göz önüne alındığında, burada ani bir dürtü dalgasının içinde maviden çıkmış olmamız pek olası görünmüyor. Dalgalanma, büyük olasılıkla menzile bağlı bir yapı olduğu için önemli ölçüde düşmelidir. ”

Pazarın altını neler bekliyor?

Altcoinlerin çoğu, son birkaç günde de büyük bir düşüşün kurbanı oldu. Van de Poppe’ye göre, “Bu aşamada tüm altcoinler acı çekiyor.” Yine de, dört gözle bekleyecek bir şey var. Analist inanıyor,

“Bitcoin ilerlemeyi daha da artırıyorsa, yakında altcoinlere sahip olacağız.”

Kaynak: Twitter

Rekt Capital ile ilişkili analistin altını çizdiği gibi, Mart 2020’de Bitcoin çöktüğünde, dibe vurduktan sonra yüzde 39’dan fazla toparlandı. En son çöküşünden sonra, Bitcoin’in aynı modeli izlediği ve zaten yüzde 39’dan fazlasını toparladığı açıkça ortadadır – Piyasanın alts için iyi bir işaret.

Kaynak: TradingView

Ek olarak, basın zamanında, büyük altların çoğu Bitcoin [Ethereum (+0,92), Litecoin (+0,89), XRP (+0,86) ve Cardano (+0,82) ile pozitif olarak ilişkilendirildi ]. Bu ayrıca aynı gemide olduklarını ve aynı yönde birlikte ilerlediklerini ima etti.

Aylarca azalan hakimiyetin ardından, Bitcoin son birkaç gün içinde kademeli olarak ivme kazanmaya başladı. Ergo, mevcut toparlanmanın ağırlıklı olarak Bitcoin’in nasıl ilerlediğine bağlı olacağını söylemeye gerek yok.

Bununla birlikte, daha önce da belirtildiği gibi , Bitcoin daha da yükselmeden ve kriptonun fiyatı merdiveni tırmanmadan önce 35.000 $ ‘a düşmeden ölü bir kedi sıçraması mümkündür. Bununla birlikte, fiyat 42.200 $ işaretini kırmayı başarırsa, düşüş eğilimi kısa vadeli yapı olumsuzlanabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: