Kripto Para

Ethereum’un deflasyonist para politikası Bitcoin’i etkiler mi?

Bitcoin ve Ethereum – en büyük iki kripto varlığı, performansları açısından her zaman birbirleriyle karşılaştırılmıştır. Topluluktan birkaç kişiye göre, yükseltmeden sonra Ethereum’un farklı bir para politikası benimsemesi, varlığın deflasyonist olmasını sağlayacak ve her iki kriptonun da “rekabetçi” anlatısını daha da yoğunlaştıracaktır. Aslında, ünlü girişimci Mark Cuban daha önce Ethereum’un sürekli güncellemeleri, yükseltmeleri ve çok yönlü kullanım durumları nedeniyle daha popüler kripto haline geleceğini belirtmişti.  

Dahası, TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington kısa süre önce ,

belirtti

“Bu yıl ETH ile pek çok şey oluyor, Bitcoin’den çok daha fazla deflasyonist bir varlık. Bu yüzden Ether konusunda gerçekten heyecanlıyız.”

Yakın tarihli bir podcast’inde benzer satırlardan bahseden zincir içi analist Willy Woo, Ethereum’un 2017’den beri bir değer deposu olarak Bitcoin ile rekabet ettiğini iddia etti. Ethereum ağı bu dönemden sonra önemli gelişmeler gördü. ve ETH’nin benimsenmesi de buna paralel olarak yükselişte. Daha ayrıntılı olarak, Woo ekledi,  

“Akıllı sözleşmeler ağı olmasına ve üzerinde DeFi çalışıyor olmasına rağmen, bence Ethereum’a tahakkuk eden değerin çoğu, gerçekten onu kilitlemek isteyen insanlardır ve bu kesinlikle değerlemeyi etkiler. Enflasyonu önemli ölçüde azaltacaksanız, metrikler.”

Kaynak: Woobull Listeleri

Yukarıdaki tabloya göre, Bitcoin’in Sharpe oranı, bir yıldan fazla bir süredir Ethereum’unkine oldukça benzer. Bununla birlikte, basın zamanında, Bitcoin (2.39) Ethereum’dan (2.17) biraz daha yüksekti ve bu nedenle hafif üstünlüğünü ima etti.

Öte yandan, Glassnode’un kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft,  

“Bunların [BTC ve ETH] rekabet eden ağlar olmadığı tarafındayım… Hâlâ [ETH]’yi kenarda olarak görüyorum ve en azından bu aşamada Bitcoin’den sermaye almıyor. ”

Ancak Rafael, Ethereum ağındaki gelişmeleri piyasa katılımcıları arasında artan ilgiyi teşvik etmeye bağladı. Aslında kripto yatırımcısı Lark Davis çok yakın zamanda benzer bir tweet attı.  

Bir başka zıt eğilimi vurgulayan Woo,

dedi.

“… [ETH]’nin daha önce konuşmanın sadece Bitcoin olduğu kurumsal hazineler için bir seçim haline geldiğini gördüm.”

En büyük iki kripto para birimi, en likit ve uzun vadeli yüksek performanslı varlıklardan biri olmaya devam ediyor ve Bitcoin ekleyerek bilançolarını çeşitlendirmek isteyen şirketler artık Ethereum’u da geçerli bir seçenek olarak görüyor.  Yazım zamanında, hem Bitcoin hem de Ethereum yalnızca geçen hafta %7’den fazla bir düşüş kaydetti ve sırasıyla 34.452,87 $ ve 2503,60 $’dan işlem görüyordu.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: