Kripto Para

'Felaket sunumuna' rağmen Bitcoin, El Salvador'un gelişmiş bir ulus olmasına yardımcı olabilir

Güneşle ıslanmış kumsallar, berrak mavi sular ve Bitcoin , Bitcoin El Salvador’da yasal ihale haline gelmeden önce El Zonte “Bitcoin Plajı” olarak adlandırılıyordu. Sahil kasabası, en iyi kripto para biriminin yasal ihale haline gelmesinden sonra El Salvador’un nasıl görünebileceğine dair bir fikir verdi. Lansmandan sonra, yatırım uzmanı Anthony Pompliano , gelişmeyle ilişkili FUD’yi araştırmak ve geleceği tartışmak için Bitcoin Beach direktörü Mike Peterson ile konuştu.

“Felaket Bir Çıkış”

Peterson , , El Salvador’un hala “erken vuruşlarda” olduğunu belirtti, ancak El Zonte topluluğundaki Bitcoin penetrasyonunun, Bitcoin penetrasyonunun en az on katı olduğunu iddia etti. dünyanın herhangi bir yerinde. Buna rağmen, Bitcoin’i anlamayan yeni kullanıcıların endişelerini ve aynı zamanda volatilitesinden korkanları kabul etti.

Ekonomist Steve Hanke ayrıca Bitcoin hakkında yaygın bilgi eksikliği hakkında yorumda bulundu ve Bitcoin’in bir “El Salvador’da para birimi kaosu” olduğunu ilan etti.

Ancak, Peterson pes etmedi ve  ,

belirtti

“Herhangi bir yeni teknoloji sunumu gibi [a] feci bir sunum olacağını düşünüyorum. Demek istediğim, ABD hükümeti bile arkalarında sahip olduğu tüm kaynaklarla bir şeyi piyasaya süremez. Büyük hükümetlerden büyük teknoloji şirketlerine kadar, ne zaman yeni bir şey ortaya çıksa, ilk başta çok zor oluyor, bu yüzden burada da aynı olacağını tahmin ediyorum.”

Üç ay içinde insanların Bitcoin’i El Salvador’da ticarette “devrim yaratan” ve insanlara “Dünyadaki en zor paraya” erişim sağlayan olarak tanımlayabileceklerini öne sürdü. Bu arada, birçok kişi ulusal projeyi başarısızlık olarak görebilir.

“Gelişmekten” “gelişmekten”e

El Salvador’un geleceği konusunda “süper yükseliş” olduğunu beyan eden Peterson, Bitcoin’in piyasaya sürülmesinin yeni şirketleri ülkeye nasıl çekeceğine, bu şirketlerin yerel ücretin üzerinde ödeme yapacakları ve dolayısıyla teşvik edeceklerine dikkat çekti. eğitim sektörü.

Pompliano’nun Bitcoin’in El Salvador’un gelişmiş bir ülke olmasına yardım edip edemeyeceği konusundaki sorusuna yanıt veren Peterson  ,

dedi.

“Bence bundan 10 yıl sonra şok edici olacak – El Salvador’da gördüğümüz fark, insanların çoğunluğunun üniversiteye gidecek olması, insanların çoğunluğunun üniversiteye gitmeyecek olması. mısır tarlalarında çalışıyorlar, ancak teknoloji sektöründe çalışacaklar, finans sektöründe çalışacaklar ve El Salvador gerçekten bölgesel bir merkez ve Singapur gibi bildiğiniz bir lider olacak.”

Ayrıca El Salvador halkının Hindistan ve Afrika pazarlarına girmeden önce Bitcoin şirketlerine ürünlerini geliştirmelerini öğretebileceğini açıkladı.

Zara ve ötesi

El Salvador’da Bitcoin işlemleri rutin hale geldikçe, küresel markalar da politikalarını değiştirmek zorunda kaldı. Bitcoin Beach twitter hesabı , Lightning Network aracılığıyla Zara moda zincirine yapılan bir ödemenin fotoğraflarını yayınladı.

Bitcoin’i bir yatırım varlığı olarak ele almak yerine, bu gelişmeler daha fazla Bitcoin sahibini paralarını genel satın alımlar için harcamaya teşvik edebilir. Peterson ayrıca izleyicilere Bitcoin’in küçük dükkanların kredi kartı ödemelerini tamamen atlamasına yardımcı olabileceğini hatırlattı.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

'Felaket sunumuna' rağmen Bitcoin, El Salvador'un gelişmiş bir ulus olmasına yardımcı olabilir yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: