EkonomiHaberlerTürkiye

FODER önemli projesini tanıttı

 FODER önemli projesini tanitti

FODER 13 Şubat 2020 tarihinde düzenlemiş olduğu lansmanda ‘davranışsal finans’ alanında başlatmış olduğu ve Türkiye’de bir ilk olan CCL projesini değerli katılımcılarla,  paydaşlarıyla ve basın mensubuyla paylaşmıştır.

FODER, Duke Üniversitesi kapsamında Dan Ariely liderliğinde yürütülen Davranışsal Ekonomi Araştırma Projesi (Common Cents Lab) dünya paydaşı olmuştur. Dünyada Çin, Meksika ve Türkiye’de yürütülecek projede hedef  düşük ve orta gelirli bireylerin finansal davranışlarında doğru kararlar vermelerini sağlamak ve küresel ekonomik refahın geliştirilmesine desteklemek olduğunu açıklayan FODER başkanı Attila Köksal Türkiye için çok değerli bir çalışma olduğundan bahsetmiştir.

FODER başkanı Attila Köksal, kendisi ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Mehmet Gerz ve Pelin Kabalak ile proje müdürü Melisa Mumcu’nun Duke Üniversitesinde bu alanda eğitim aldığını ve bu projeyi Türkiye’de 3 yıl boyunca yürütmek üzere Duke üniversitesiyle protokol imzaladığını paylaşmıştır.

FODER başkanı Attila Köksal, finansal konularda tüketicilerin daha sağlıklı karar alabilmelerini sağlamak adına ‘davranışsal finans’ alanında kullanılan yöntemlerin Boğaziçi Üniversitesi etik kurulunun da uygunluğuyla Türkiye’de paydaş olabilecek kurumlarla çalışmayı yürüteceklerini açıklamıştır.

Katılımcıların soru ve yoğun ilgileriyle gerçekleşen lansmanla başlayan projenin Türkiye’de finans alanında yeni bir soluk getireceği katılımcılar tarafndan dile getirilmiştir.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı