Kripto Para

Geleceğe baktığımızda, ‘Bitcoin kazanır, fiat para birimleri kaybeder. Oyun bitti’

Kripto yatırımcısı Anthony Pompliano , son podcast’inde Bitcoin’in küresel rezerv para birimi olarak yerini alması konusunda  iyimserliğini dile getirdi.

dedi.

“Bundan 25 yıl sonra çok farklı görünecek.”

Şu anda, ABD doları küresel bir rezerv para birimi olarak kabul ediliyor ve tüm bankaların %60’ından küresel olarak rezervlerini para biriminde koruyor. Pompliano’ya göre bu, “çok para birimine geçişi”, sınırsız dünyayı değiştirmek üzere. ,

ekledi

“Bitcoin’in, insanların düşündüğü gibi itibari para birimleriyle neredeyse rekabetçi olduğunu düşünmeyin.”

Aksine, merkez bankalarının daha fazla ulusal para birimi yaratmaya devam etmesi gerekeceğinden doların değer kaybetmesinin garanti edildiğini açıkladı. Ek olarak, herhangi bir ülkede kullanıldığında Bitcoin’in “sıfır geçiş maliyeti” avantajını vurguladı. “Satın alma gücünün” korunduğu yer olduğunu düşündü.

Aynı şekilde, SkyBridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci de , Bitcoin’in dünya çapında para rezervi olarak yerini almasını ümidini dile getirdi. Dolayısıyla ABD’nin yakında doları da dijitalleştireceğini öngördü. Ayrıca, Bitcoin’in oynaklığı hakkında tartışan Scaramucci , ,

ekledi.

“Bitcoin, erken benimseme aşamasında olduğu için değişkendir. Amazon, 24 yıl önce aynı değişken eğriye sahipti. Ama eğer Amazon’a halka arzında 10.000 dolar yatırmış olsaydınız, bugün 21 milyon dolarınız olurdu.”

Bu bağlamda, Pompliano, Bitcoin ve fiat para birimleri söz konusu olduğunda iki olası senaryo öngördü.

“Biri, birbirleriyle doğrudan rekabet halindeler, Bitcoin kazanıyor, fiat para birimleri kaybediyor. Oyun bitti.”

Yukarıdaki durumda, hükümetler ilgili kalmak için fiat’ı dijitalleştirmek zorunda kalacaklar. İkinci durumda, Bitcoin rekabetçi bir çoklu para birimi piyasasında bile değerli kalır. Bununla birlikte, Uluslararası Para Fonu , son zamanlarda El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesinden dolayı endişesini dile getirdi. IMF, Bitcoin’in benimsenmesinin “makroekonomik istikrarı” tehdit edeceğini vurguladı. Bu yılın başlarında, St. Louis Federal Rezerv Başkanı James Bullard , ,

demişti.

“Sadece Fed politikası için düşünüyorum, göz alabildiğine dolar ekonomisi olacak.”

Bunun değişip değişmeyeceğini henüz bilmiyoruz. Ancak küresel bir platformda Pompliano, teknolojiyi benimseyen hükümetlerin, onu en son benimseyen hükümetlerden büyük ölçüde daha iyi performans göstereceği konusunda hemfikirdi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: