Kripto Para

Gemini Europe, Yeni Bir Uyumluluk Sorumlusu Atadı


© Reuters.

Ortaya çıkan son bilgilere göre Winklevoss ikizlerinin ABD merkezli kripto borsası Gemini‘nin Birleşik Krallık ve AB üyesi kolu olan Gemini Europe, yeni bir uyumluluk ve kara para aklama raporlama memuru atadı. Firmanın Atlantik ötesi piyasa genişlemesinin bir parçası olarak yeni atanan Blair Halliday, Gemini Europe’un bölgedeki uyum programını denetleyecek.

Bugün Cointelegraph’ın paylaştığı resmi bir basın açıklamasına göre Halliday, Londra’da bulunacak ve doğrudan Gemini’nin İngiltere ve Avrupa sorumlusu olan ve eski Sterling Bank yöneticisi Julian Sawyer’ın yönetim direktörüne rapor verecek.

Mali Suçla Mücadele Kariyeri
Halliday daha önce Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde kripto finans firması Circle‘ın baş uyum görevlisi olarak çalıştı ve şirketin küresel kara para aklama ile mücadele uyum programını yönetti.

Bu görevden önce ise İngiltere fintech CashFlows’ta finansal suç ve uyum konusunda icra direktörü ve New York Menkul Kıymetler Borsası sahibi Uluslararası Döviz Bürosu’nda CCO olarak görev yaptı.

Fintech ve dijital varlıklar alanına geçmeden önceyse Halliday, İskoçya Kraliyet Bankası‘nda 14 yıl boyunca mali suçla mücadeleye odaklanan çeşitli görevlerde çalıştı.

Kurallar ve Düzenlemeler
Winklevoss’un uyum yaklaşımı 2019’daki “Kriptoların İhtiyaç Duyduğu Kurallar” adlı reklam kampanyasında olduğu gibi, topluluğun daha liberter isimlerinden bazı eleştiriler aldı. Bu da şirketin kripto imajını sağlam düzenlemelere ve uyum odaklı piyasa uygulamalarına vurgu yaparak güçlü bir şekilde şekillendirmesine sebep oldu.

O dönemde açıklamalar yapan üst düzey bir Gemini yöneticisi, uygulamaların kripto yatırımcılarının geleneksel piyasalardaki standartlarla aynı korumaları ve standartları hak ettiğine inandığını dile getirdi.

Gemini borsasının yerel kripto para birimi olan Gemini Dollar ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu