Kripto Para

Goldman Sachs, Ethereum için OTC ticareti sunmayı planlıyor

© Reuters

Investing.com – Küresel yatırım bankası Goldman Sachs, tezgâh üstü opsiyon ticaretine Ethereum’u dahil etmeyi planlıyor.

Goldman Sachs, daha çevreci bir ihraç yöntemi olan hisse ispatı modeline geçiş sürecindeki Ethereum’a olan talebi dikkate alarak müşterilerine için tezgâh üstü opsiyon ticareti sunmayı planladıklarını duyurdu.

Geçtiğimiz ay Goldman Sachs, dijital fon yöneticisi Galaxy Digital aracılığıyla (BTC) için bir tezgâh üstü opsiyon ticareti başlatmıştı. Şimdi ise benzer hizmetin yakın zamanda Ethereum için sunulması bekleniyor.

Goldman Sachs yakında ETH OTC opsiyonlarını piyasaya sunacak

Bloomberg haberine göre, bankanın küresel kripto ticareti başkanı Andrei Kazantsev, bankanın ürünü zamanı gelince piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Son zamanlarda büyük yatırımcıların ilgisi, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimine doğru kayıyor. Goldman Sachs’ın Ethereum’a yönelik böyle bir ürünü sunması, kripto varlığın yatırım ürünü olarak daha ulaşılabilir hale gelmesini sağlayacak.

Genel olarak büyük miktarlı işlemlere konu olan tezgâh üstü işlemleri daha çok kurumsal yatırımcılara yönelik bir yatırım ürünüdür. Bankanın OTC kripto opsiyon hizmeti sunması, Goldman Sachs müşterilerinin kripto varlık yatırımlarına olan artan ilgisine bağlanıyor.

Yatırım bankası, kripto para dayanaklı varlık ETF ve opsiyon ticareti konusunda hizmetler sunarken spot kripto ticareti sunmuyor. Böylece kurumsal yatırımcılar, genellikle kripto paralara direkt yatırım yapmak yerine kripto varlıklara dayalı finansal ürünlere yatırım yaparak büyük finans şirketlerinin güvencesini kullanmak isterler. 

Ethereum, hisse ispatına modeline geçiş yolunda talebini artırıyor

En büyük altcoin, Ethereum 2.0 güncellemesi öncesi yatırımcılarının odağında kalmaya devam ediyor. Zira Ethereum 2.0 sonrası kripto varlığın daha çevre dostu üretim mekanizması ve daha ölçeklenebilir olacağı düşüncesiyle kripto varlığın değerinin artacağına dair görüşler mevcut.

Belirli bir süre için kripto varlıkların kilitlenmesi yoluyla getiri elde etme yöntemi olarak bilinen staking işlemi de Ethereum ağı özelinde yüksek getiri elde etme olasılığına sahip. Buna göre Ethereum’un, hisse ispatı yoluyla geleneksel piyasalardaki tahvil ürünlerine benzer hale gelmesi bekleniyor.

Ethereum (ETH), bugün 3.370 dolar seviyesinde el değiştirirken son 24 saatte yüzde 4,5 oranında değer kaybetti. Şu an 405 milyar dolar piyasa değerine sahip Ethereum, son bir haftada yüzde 1’e yakın değer kaybıyla devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu