Kripto Para

Goldman Sachs, ilk defa Bitcoin teminatlı kredi kullandırdı

© Reuters.

Investing.com – ABD’nin önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs, kripto endüstrisine bir adım daha yaklaştı. Banka, bir şirkete ilk defa teminatlı nakdi kredi kullandırdı.

Bloomberg tarafından servis edilen habere göre banka sözcüsü Goldman Sachs’ın Bitcoin teminatı alarak nakdi kredi kullandırdığı bilgisini iletti. Bitcoin teminatlı krediyle birlikte ABD yatırım bankasının kripto alanına entegrasyonunun artarak devam ettiği görülüyor.

Goldman Sachs kripto alanında ilerlemeye devam ediyor

Banka, geçen sene kripto para departmanını yeniden açtığını duyurmuştu. Geçen ay Bitcoin için ilk defa tezgah üstü işlemlerine başlayan Goldman Sachs, ayrıca tezgah üstü opsiyonları için de hazırlıkların başladığını duyurdu. Galaxy Digital aracılığıyla başlatılan bu hizmet ile Goldman Sachs, tezgah üstü kripto ticareti sunan ABD’nin ilk bankası oldu.

Kripto sektörüyle bağlantılarını kuvvetlendirme çabası içinde olduğu görülen ABD yatırım bankasının yakın zamanda Blockchain güvenlik şirketi CertiK için bir yatırım turuna katıldı. Diğer yandan Goldman Sachs ile birlikte diğer ABD bankacılık devleri, JPMorgan (NYSE:) ve Citi, NFT ve Metaverse alanıyla da yakından ilgileniyor.

Tüm bu gelişmeler, yakın zamanda ABD bankalarının kripto paralarla ilgili ürün ve hizmetlerini artırabileceği yönünde görüşleri kuvvetlendiriyor. 2022 yılında ABD’de kripto paralarla ilgili düzenlemelerinin netleşmesinden sonra geleneksel finans kuruluşlarının kripto paralarla bağlantılı faaliyetlerinin artabileceği ön görülüyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu