Kripto Para

Google, Blockchain Konusunda Önemli Bir Ortaklığa İmza Attı

© Reuters.

Salı günü yapılan açıklamalara göre Google (NASDAQ:), dağıtık defter kuruluşu Hedera Hashgraph‘ın yönetim organının bir üyesi oldu. Dolayısıyla Google Blockchain konusunda bir adım atmış oldu…

Hedera Hashgraph ve Google
Bulut odaklı bir firma olan Hedera Hashgraph resmi bir blog yayınında, “konsey üyeliğimizin bir parçası olarak Google Cloud, bir Hedera ağ node’u işletecek ve GCP’nin diğer herkese açık DLT veri kümeleriyle birlikte analitik olarak kullanılabilir veriler sunacak. Ayrıca GCP’nin DLT ağları ve merkezi olmayan uygulamalar için tercih edilen bulut sağlayıcısı konumunu destekleyecek.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Google Cloud geliştiricisi avukatı Allen Day, “Hedera’nın bugüne kadar başardıkları şeyden ilham alıyoruz ve dağıtık defter teknolojisi ile mümkün olan durumları desteklemek için altyapı ve teknolojiler sağlamayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Hedera’ya göre ise bu hareket mevcut bir ilişkinin derinleşmesini temsil ediyor.

Bunun yanında Hedera’nın ürün başkan yardımcısı Atul Mahamuni yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Başlangıçta kullanım kolaylığı, ağ avantajları ve genel platform performansı için Google Cloud’a başvurduk. Google Cloud Platformu, kurumsal kullanıma hazır DLT’nin benimsenmesini büyük ölçüde sağlama hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak mükemmel bir temeldi.

Yönetim Kurulu
Yönetim Konseyinin diğer üyeleri arasında IBM, Deutsche Telekom, Boeing, Nomura ve Tata Communications gibi büyük firmalar bulunuyor. Bununla beraber Hedera Hashgraph ağının token’ı olan HBAR‘ın fiyatı Google ortaklığıyla beraber %60 oranında artış sergiledi…

Bunun yanı sıra Bitcoin’in fiyat artışının Google’daki aramalarında rekor kırılmasını sağladığı bilgisini sizlerle paylaşmıştı.

Kaynak: The Block

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı