Kripto Para

Güney Kore merkez bankası dijital para projesi için Kakao’nun Ground X’ini seçti

Güney Koreli teknoloji devi Kakao Corp.’un blok zinciri kolu Ground X, Bank of Korea’nın dijital para birimi için deneyler yürütmek üzere seçilmesinin ardından bugün haberlerde yer alıyor.

Güney Kore merkez bankası, 10 aylık bir ortaklık anlaşmasıyla ilgilenen işletmeleri arıyordu. Banka aynı zamanda merkez bankası dijital para birimini geliştirmek için teknolojik destek arıyordu ve Kakao artık listelenmemiş yatırımları halka açık blok zincirinde değiştirilemez belirteçler [NFT’ler] olarak depolamak ve doğrulamaktan sorumlu olacak.

Listelenmemiş yatırımlar, açık piyasada işlem görmeyen şirket hisselerine veya varlıklara yapılan yatırımlardır. Bu nedenle, genellikle tezgah üstü [OTC] ticareti yapılabilir. Bu paylar genellikle halka arzdan önce sunulur.

İlginç bir şekilde, Güney Kore’nin OTC ticaret piyasası, K-OTC borsasının 2020’nin sonunda 1,1 milyar dolara eşdeğer 1 trilyon wonun üzerinde rekor yüksek piyasa değeri rezervasyonu yapmasıyla bir patlama yaşıyor.

OTC ticaretinin yükselişi, halk arasında kripto coşkusunun bir işaretidir. Yetkililer son zamanlarda kripto işletmelerini kıstırdı ve uyumluluğu zorladı. Bununla birlikte, birçok küçük borsa, bankacılık ortakları bulmakta ve kalıcı bir kapatmaya bakmakta zorlanıyor. Aslında Bithumb gibi önde gelen ve büyük borsalar, yurtdışındaki borsa platformlarıyla bağlarını koparmak zorunda kaldı. Resmi bir duyuruya göre,

“Bithumb Korea Co., Ltd. ile bir ticari marka anlaşması imzaladıktan sonra markayı ve ticari markayı kullanan Bithumb Global Exchange ve Bithumb Singapore Exchange ile ticari marka kullanım sözleşmesi feshedilecektir. Buna göre, marka lisans sözleşmesinin feshi ve takvimini aşağıdaki şekilde önceden size bildiririz.”

Bu adımlar, en iyi borsaların bankadan çıkarılmasını önlemek için atılmış olsa da, Kore Mali İstihbarat Birimi’ne kaydolmalarının engellenmesi riskiyle karşı karşıyadır. Bunun nedeni, bankaların hala kripto işletmeleriyle ilişkili riskleri değerlendirmeleridir.

Bununla birlikte, Kore Bankası, önümüzdeki ay pilot uygulamasını başlatmadan önce, Ground X ile anlaşmayı ayın sonuna kadar kapatmayı planlıyor.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: