Kripto Para

Hindistan yakında Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak sınıflandıracak mı?

Hindistan hala kripto para birimleri için düzenlemeleri tartışıyor olsa da, sektördeki bazı üst düzey yetkililer ülkenin Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak sınıflandırmaya bakabileceğine inanıyordu.

Sektörle bağlantılı kaynaklar , hükümetin sanal para birimlerine yönelik agresif duruşundan uzaklaştığını ve Bitcoin’i yakında Hindistan’da bir varlık sınıfı olarak sınıflandırmak istediğini belirtti. Bu arada, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu [SEBI] kripto için düzenleyici olabilir.

Hükümetin kripto konusunda gösterdiği hoşgörüye rağmen, RBI kısa süre önce duruşunda bir değişiklik olmadığını ve kriptolarla ilgili endişelerin devam ettiğini açıkladı. RBI Valisi Shaktikanta Das daha önce şunu belirtmişti :

“RBI’nın pozisyonunda (kripto para birimleriyle ilgili) herhangi bir değişiklik yok. Ve RBI’nin konumuyla ilgili olarak, hükümete ilettiğimiz kripto para birimleri konusunda büyük endişelerimiz var. Ve yatırımcılara gelince, her yatırımcının kendi durum tespitini yapması ve çok dikkatli ve ihtiyatlı bir çağrı yapması gerekiyor.”

Bu, daha sonra Yüksek Mahkeme tarafından iptal edilen bir 2018 genelgesine atıfta bulunarak, bankaları müşterileri kripto işlemleri üzerinden işaretlemeyi durdurmaya yönlendiren son genelgesine bir yanıttı. Birçok kişi bu genelgeyi merkez bankasının kriptoya ısınması olarak zannederken, RBI yukarıdaki ifadeyle havayı temizledi.

Bununla birlikte, maliye bakanlığı ve kripto endüstrisi ile düzenlemeleri denetlemek için yeni bir komitenin oluşturulması hakkında tartışmalar oldu. Bakanlıktaki bir uzman heyetinin konuyu zaten incelemekte olduğu ve bir kripto yasa tasarısının Parlamentonun muson oturumuna gelme ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi.

Coinsbit Direktörü ve Finans Direktörü ve Hindistan İnternet ve Mobil Birliği Üyesi Ketan Surana şunları söyledi:

“Kripto para birimleri üzerinde çalışan yeni komitenin kripto para birimi düzenlemesi ve mevzuatı konusunda oldukça iyimser olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz… en iyi adım. Hükümetin kripto para birimlerini ve blok zinciri teknolojilerini kucaklayacağı konusunda çok umutluyuz.”

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: