Kripto Para

Hintliler, festival sezonu açılırken altını kriptoyla değiştirecek

Yaklaşık 7 milyon Hintli halihazırda kripto para birimlerine 1 milyar dolardan fazla para pompaladı ve hükümetin Hindistan fintech alanının gelişmesine izin verme görevini üstlenmesi gerekiyor.

Bunu düşünün, Hindistan’da dijital varlık ticareti , Chainalysis verilerine göre Nisan 2020’deki 923 milyon dolara kıyasla Mayıs ayında 6.6 milyar dolara yükseldi. Dahası, altın takıntılı insanlar bile milyarları kripto para birimlerine akıtıyordu. Buna ek olarak, Hindistan da , kripto para birimini en çok kullanan ülkeler arasında yapılan bir ankette 2. sırada yer aldı ve ankete katılanların %9’u kripto kullandığını iddia etti. Buna küresel bağlamda bakıldığında, ABD ve İngiltere, sırasıyla yüzde 8 ve yüzde 9 ile kripto para birimi sahiplerinin en düşük oranına sahipti.

Hindistan’ın bu varlıklara yönelik anlatımı değişiyor mu?

Hindistan’da yaklaşan bayram sezonu vesilesiyle, farklı kripto değişim platformları, kripto para vererek perakende yatırımcıları cezbetmeyi hedefliyordu. Bu arada farkındalık yaratmak ve Hintlileri yılın bu zamanında geleneksel tercihleri ​​olan altın yerine Bitcoin’i seçmeye teşvik etmek.

raporlarına göre, CoinDCX , WazirX ve Unocoin gibi önde gelen Hint kripto borsaları kripto para birimlerini hediye olarak tanıtıyor . Unocoin’in kurucu ortağı Sathvik Vishwanath, ,

“Bitcoin ve hediye çekleri, sektör genelinde daha fazla farkındalık faaliyeti beklendiğinden, kullanıcıların dikkate alması gereken ilginç bir seçenek olabilir.”

Ayrıca, CoinDCX’in yöneticileri, bu hareketi girişimleri aracılığıyla “…daha fazla farkındalık yaratmanın ve kripto hakkında bilgi paylaşmanın” bir yolu olarak gördüler.

Bununla birlikte, Hindistan’da kriptodaki düzenlemelere ilişkin belirsizlik yüksektir. Bu, esas olarak kripto mevzuatının uygulanmasına ilişkin ertelemeden kaynaklanıyordu. Dolayısıyla, yukarıda bahsedilen gelişmenin zamanlaması ilginçtir.

Hindistan Merkez Bankası’nın eski başkan yardımcısı Rama Gandhi geçtiğimiz günlerde milletvekillerini varlık sınıfına ilişkin netlik sağlamaya çağırdı. Ayrıca, kripto para birimlerinin, çevrelerindeki gürültü ve spekülasyonlardan bağımsız olarak, para birimi olarak değil, varlık veya meta olarak ele alınması gerektiğini de belirtti.

Bununla birlikte, Hindistan’daki kripto düzenleyici sahnede gelişen olayların dönüşünü gözlemlemek ilginç olacak.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: