Ekonomi

Hisarcıklıoğlu, Antalya TSO KÖK ödülleri törenine katıldı

Hisarcıklıoğlu, Antalya TSO KÖK ödülleri törenine katıldı

01.04.2022 / Antalya

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 140. Kuruluş Yıldönümü ve Kente Önem Katanlar ödülleri törenine video konferans yöntemiyle katıldı.​

3 ayrı asra yayılmış tarihiyle, Antalya ve Türkiye ekonomisine yön vermiş, ATSO gibi, köklü ve milli bir kurumun olmasının sevincini yaşadığını belirten Hisarcıklıoğlu, “Antalya Ticaret ve Sanayi Odamız; 140 yılın getirdiği deneyim ve saygınlığı, devamlı güçlendirdiği kurumsal yapısı, hayata geçirdiği projeleri ve Antalya’ya kazandırdığı çalışmalarla, hep referans gösterilmiş ve camiamızın gurur kaynağı olmuştur. Esasında Antalya, ekonomide imza attığı müthiş başarı hikâyesiyle, Türkiye ekonomisindeki dönüşümün de simgesi oldu. Sadece Türkiye’nin değil, tüm Akdeniz’i içine alan bu büyük coğrafyanın parlayan yıldızı ve marka şehri haline gelmiş, bunu da birazdan fazlasıyla hak ettikleri ödüllerini alacak girişimcilerimiz eliyle yapmıştır. Antalya TSO da, Antalya’ya yakışır şekilde büyümüş ve gelişmiştir” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Antalya’nın bir tarım, turizm, ticaret, üretim ve ihracat şehri olmasında, ATSO ve üyelerinin azimli çalışmalarının çok büyük rolü olduğunu söyledi.

 

Antalya TSO’nun Antalya’da iş dünyasının nabzını en iyi şekilde tutarak, üyelerinin sesine tercüman olduğunu, sorunlarının çözümü için devreye girdiğini ve bunları da sonuçlandırdığını vurgulayan TOBB Başkanı şöyle devam etti: 

“Bugün Avrupa’nın en güçlü odaları üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, ATSO’ da üyelerine aynı standartta hizmet verir hale gelmiş ve akredite olarak bunu da belgelemiştir. Çağdaş, inovatif ve üye odaklı bir çalışma anlayışıyla, tarihi sorumluluğunu en iyi şekilde taşımıştır. Odamızın bu kararlı ve akılcı vizyonu, profesyonel yönetim tarzı, Antalyamız için büyük bir kazanımdır. Tüm bu başarıların mimarlarını, başta TOBB yönetiminde de mesai arkadaşım olan, Yönetim Kurulu Başkanı sayın Davut Çetin kardeşimi, Yönetim Kurulunu, Meclisini, meslek komitelerini, genel sekreterimizi ve çalışan kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar burada görev almış, emek vermiş tüm mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum, vefat etmiş olanları rahmetle yad ediyorum. 140 yıllık bu tarihi çınara başarı dolu nice yıllar diliyorum. Antalya kattıkları değerden dolayı ödül alacak firmalarımızı, üyelerimizi ve tüm girişimci kardeşlerimi de yürekten kutluyorum”.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: