Ekonomi

Hisarcıklıoğlu, Eximbank Uygulama ve Süreçlerine Yönelik İstişare Toplantısına katıldı

Hisarcıklıoğlu, Eximbank Uygulama ve Süreçlerine Yönelik İstişare Toplantısına katıldı

14.09.2020 / Ankara

Eximbank Uygulama ve Süreçlerine Yönelik İstişare Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Eximbank Genel Müdürü Ali Güney ve Eximbank bürokratlarının katılımıyla video konferans aracılığıyla yapıldı.​

Hisarcıklıoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Eximbank’ı nasıl daha etkin kullanacaklarını konuşacaklarını belirterek, “Zira, özellikle içinde bulunduğumuz yeni ortamda, Eximbank’ı ve ürünlerini, iş dünyamıza daha iyi anlatmamız gerekiyor. Mesela e-ihracat, giderek daha fazla önem kazanıyor. Tasarım ve yazılımın öne çıkmasıyla birlikte, hizmet ihracatının önemi artıyor. Tüm bu alanlarda da ihracatımızın daha fazla desteklenmesine ihtiyaç var. Ayrıca sahada ve uygulamada tereddütler yaşanıyorsa, bunları da girişimci dostlarım dile getirecek ve burada birlikte çözüm arayacağız” dedi.

Hisarcıklıoğlu, istişare toplantısını yapmaya imkân veren Ticaret Bakanlığına, Eximbank’a ve Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’a teşekkürlerini iletti.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı