Kripto Para

İşte Bitcoin ile “yapılacak bu kadar mantıklı bir şey”

Bitcoin ‘ün başlangıcından bu yana popülaritesi keskin bir şekilde arttı. Birçok kurumsal yatırımcı, dünyanın en büyük kripto para birimini kendi varlıklarına dahil etme adımını attı. Bitcoin, farklı Merkez Bankalarının bilançolarına gidebilir mi? Rakibi Gold’a benzer.

Stoktan akışa modelini (S2F) Bitcoin’e ilk kez uyguladığı bilinen kripto analisti PlanB , başka bir popüler yatırımcı Scott Melker ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda bu konuyu ele alıyor .

PlanB’ye göre, bazı bankalar (daha küçük kapaklar) bunu ifşa etmeden zaten yapıyordu. Ayrıca şunu ekledi:

“Ülkeler için yapılması çok mantıklı bir şey. Belki bir sonraki yarılanmadan sonra – 2024, 2028. Özellikle şu anda para tabanları BTC’den çok daha küçük olan ülkeler için. Örneğin Afrika ülkeleri diyelim. ”

Pek çok küçük ülkede, Bitcoin’in bir değişim aracı olarak rolü, ülkenin fiat değerinin zayıf olması nedeniyle vurgulanmaktadır.

Benzer görüşler , Gemini borsasının Winklevoss ikizleri tarafından bir röportajda ifade edildi . Tyler Winklevoss şunları söyledi:

“Her şirketin, özel-kamu şirketlerinin bilançolarına Bitcoin koyduğu bir dünyanın olduğunu düşünüyorum. Devlet zenginliğine, bağışlara, merkez bankalarına da sahipsiniz çünkü bu sadece, bunu zaten altınla yapıyorlar ve herkes Bitcoin’in altının daha iyi bir versiyonu olduğunu kabul ediyor. ”

Bitcoin başka nerelere dahil edilebilir? Bankaların ardından emeklilik fonları sıradaydı. Kısa bir süre önce, Yeni Zelanda merkezli emeklilik tasarruf planları KiwiSaver , BTC’ye yatırım yapacağını duyurdu. Varlıklarının yaklaşık yüzde beşini Bitcoin’e yatırdı.

Aksine, Plan B şunu belirtiyordu:

“Düzenleyiciler nedeniyle yakın zamanda gerçekleşmeyecek. Polisin veya öğretmenin emeklilik fonları ve hatta büyük bankaların emeklilik fonları sıkı bir şekilde düzenleniyor, rejim sizi devlet derinlik sigortası almaya zorluyor. Aksi takdirde, BTC satın alırsanız sizi büyük sermaye masraflarıyla cezalandırırlar. ”

Yine de, yetkililerin ve düzenleyici kurumların BTC yerine CBDC ile ilgilendiklerini ifade etmeleri oldukça ilginçtir.

CBDC’lerde analist şunları söyledi:

Başarısız olmaya mahkumdur… Arz sınırlı değil, kıt değil. Kesinlikle, iyi bir değer deposu değil. ”

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: