Kripto Para

İşte Bitcoin ve kriptoda ‘giriş ve çıkış ticaretinin’ dezavantajı

SoFi Yatırım Stratejisi Başkanı Liz Young, yakın tarihli bir podcast sırasında birinin portföyünde hangi varlık sınıflarının tahsis edileceğine ne zaman ve nasıl karar verileceği konusunda bazı tavsiyeler paylaştı. Yöneticiye göre,

“Portföy oluşturmanın ilk kuralı, birbiriyle ilişkili olmayan varlık sınıflarına sahip olmaktır.”

Bununla birlikte, yeniden ortaya çıkan enflasyonun ardından, Bitcoin ve diğer kripto varlıkları, alternatiflerin olmaması nedeniyle bir tasarruf lütfu olabilir mi? Ne de olsa, “Nakit gerçekten hiçbir şekilde, biçimde veya biçimde kazanan bir varlık değildir.”

Yönetici, bir portföyün “büyüme, gelir ve koruma” bileşenlerine sahip olması gerektiğine inanıyor.

“Kripto’nun zamanla büyüyecek bir varlık sınıfı olduğuna inanıyorsanız… Portföyünüzdeki büyüme yönü veya büyüme kovasının bir parçası olarak işlev görür.”

’60/40 portföy tahsisi öldü’

Aksine, nakit, teknik olarak enflasyona karşı ‘para kaybetmek’ ile ilgilidir. Young, hisse senetlerine ve tahvillere geleneksel 60-40 tahsis yönteminin de değerin “korunması” için çalışmayabileceğini savundu. 60-40’ın muhtemelen bir “üçüncü bileşene” ihtiyaç duymasıyla kripto devreye giriyor.

Bununla birlikte, kriptonun kişinin portföyü için bir büyüme bileşeni haline gelmesi için, Genç yatırımcıların “onu uzun vadede elinde tutma niyetiyle tutması” gerekir.

“ Bitcoin ile ticaret yapıyorsanız veya kripto alıyorsanız. Bu mutlaka bir büyüme bileşeni değildir.”

İlginç bir şekilde, bu görüşler Paul Tudor Jones tarafından paylaşılanların arkasından geliyor. Kısa süre önce enflasyonla ilgili endişelerini dile getirdi ve “60/40 portföyün” öldüğünü ekledi. ,

dedi

“Sabit gelir sahibi olmak istemiyorsunuz.”

Bunun yerine, kripto veya gayrimenkul gibi varlıklara dalmayı önerdi. “Enflasyonun geleneksel olarak tahviller için kötü olduğunu” kabul eden Young, emtia ihtiyacını da yineledi.

dedi.

“Kriptoyu bu kategoriye koyabilirsiniz…”

Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood da daha önce fonun gelecekte kriptoya maruz kalmasının Bitcoin ve Ether için 60-40 tahsisini izleyeceğini yorumlamıştı.

Ancak Young, kriptonun benimseme aşamasında “koruma” için düşünülmeyebileceğine inanıyor.

dedi.

“Koruma tipik olarak çok düşük volatiliteye sahip olan ve bugünden itibaren fiyatta çok fazla hareket olmayan şeyler olmuştur. Açıkçası kripto o varlık sınıfı değil, oynaklık olacak.”

‘Hepsine birden girme’

Young, ilk kez kripto yatırımcısına şu tavsiyede bulundu:

“Bence tamamen içeride veya tamamen dışarıda olmanıza gerek yok, bence ayak parmaklarınızı suya daldırmaya başlayabilirsiniz.”

Bunun yerine, uzun vadeli zaman ufku arayan ve bir kova geleneksel varlıkla birlikte oynaklığı mideye indirmek isteyen yatırımcılar için kripto para önerdi.

Aynı şekilde, Young, yeni yatırımcılar için Bitcoin gibi büyük çaplı kripto paraları düşünmeyi önerdi. Ek olarak, dedi ki,

“…çeşitlendirilmiş ETF’leri daha küçük miktarlarda para ile satın alabilir, bir seferde az miktarda kripto satın alabilirsiniz. Ve daha yeni bir yatırımcı olarak, bu gerçekten önemli bir seçenek.”

Young, kripto gibi varlık sınıflarıyla ilişkili bazı riskleri yumuşatmak için dolar maliyeti ortalamasını da önerdi.

“Muhtemelen daha hızlı alın derdim, ancak Pazartesi bir kez, her Pazartesi bir kez ve aynı gün içinde aynı miktarı koyun.”

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: