Kripto Para

İşte Brian Brooks’un Bitcoin’e bakışı ve ‘büyümenin gerçek itici güçleri’

Kripto para fiyatları, 2022’nin ilk birkaç gününde bir düşüş kaydettikten sonra nihayet hafifçe toparlandı. Aslında, geçen hafta Bitcoin’in fiyatı 39.692 dolara kadar düştü. Söz konusu toparlanma sayesinde, bazı olumlu duygular yeniden içeri sızmış gibi görünüyor.

CNBC ile bir röportajda uzun vadeli pozitifliği tahmin ederken, Bitfury CEO’su ve eski Para Birimi Vekili Brian Brooks, kısa vadeli geleceğin Bitcoin için “biraz olumsuz” olabileceğini belirtti. Bunun nedeni, Fed’in yükselen fiyatlar ile mücadele etmek için ekonomiden canlandırmayı yakında kaldırması olasılığı olabilir. Bu, bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak Bitcoin’e olan ilgiyi azaltabilir.

Dedi ki,

“Fed, 2022 için ılımlı bir enflasyon stratejisi sunuyor. Bitcoin’in enflasyona karşı koruma sağlama potansiyeli nedeniyle, fiyat üzerinde mütevazı bazı olumsuz etkiler olacak.”

Fed’in şahin duruşu faiz oranı artışları şeklinde yoğunlaşmaya devam ederse, birçok analist Bitcoin oranlarının önümüzdeki haftalarda daha da düşebileceğine inanıyor. Bu, Çarşamba günü Fed tarafından beklenen enflasyon kayıtlarının açıklanması ile hızlandırılabilir ve bu, enflasyonu ve teşviki kontrol etme yönündeki hareketlerine daha fazla güven verebilir.

Bununla birlikte, Brooks orta vadede yükselişini sürdürmeye devam ediyor, özellikle de Goldman Sachs Bitcoin’in bir değer varlığı deposu olarak yükselen potansiyelini ortaya çıkardığı için. Bankanın yakın tarihli bir raporu, en iyi dijital varlığın artık altının pazar payının %20’sini tükettiğini belirtti. Ayrıca, önümüzdeki beş yıl içinde fiyatı 100.000 dolara ulaştığında, yakında değerli metale eşdeğer hale gelebileceğini de gözlemledi.

Bitcoin, aslında altını ve özellikle diğer tüm varlıkları, 2021’de ham petrolün %55’i ve S&P’nin %29’una kıyasla %60 getiri sağlayarak yendi. İlginç bir şekilde, altın aynı dönemde yıllık %4 getiri sağladı.

Kripto cüzdan firması Ledger’in CEO’su Pascal Gauthier, Bitcoin’in büyümesinin, piyasa oynaklığına rağmen arttığı bildirilen perakende ilgi tarafından da destekleneceğine inanıyor. Yakın tarihli bir röportajda açıkladı,

“Asgari BTC sayısına sahip adreslerin sayısı, balinaların sayısına kıyasla gerçekten artıyor. Dünyanın her yerinde derin bir perakende trendi var; Bitcoin’e giderek daha fazla güveniyorlar. Fiyatları yükseltecek olan insanlardır.”

Bununla birlikte, Brooks’un kripto para birimlerine yönelik olumlu görünümü, büyümenin gerçek itici güçlerinin “ Ethereum , Solana ve Cardano .”

dedi.

“Bitcoin’de gerçekten ilginç şeyler oluyor ama gerçek web 3 olayı, bunlar başka yerlerde oluyor. Web3’te hala yeniyiz, bu yeni bir konsept ve geliştirme faaliyeti son derece yüksek.”

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: