Kripto Para

İşte bu yüzden SUSHI’nin indirim teklifi sizi endişelendirmeli

SushiSwap, geliştirici OxMaki tarafından sunulan bir teklifi nedeniyle son zamanlarda haberlerde yer aldı. SushiSwap merkezi olmayan borsa, risk sermayedarlarına indirimli tokenler satarak 60 milyon dolar toplamayı amaçlıyor. Hiçbir zaman, aynı şey kendisini tartışmalı bir tartışmaya dönüştürdü ve topluluktan insanlar aynı şeyi onaylamadıklarını ifade etmeye başladılar.  

OxMaki’nin sunumuna göre, 18 aylık bir hak kazanma döneminde kilitlenecek olan jetonlar için %20-30 indirim sunulacak. Özellikle, “onaylanmış stratejik yatırımcı listesi” Pantera Capital, DeFiance, Blockchain Capital, Coinfund, Spartan ve Lightspeed Venture Partners’ın beğenilerini içeriyor.  Teklif, 

kaydetti

“SushiSwap, başlangıcından bu yana DeFi Topluluğunun sevgilisi olmuştur ve bu noktada, yerlVerge kripto fonlarını ve SushiSwap’ı bir ev DeFi mavi çipi olarak karşılamaya hazır olduğunu hissediyoruz.”

Yukarıda belirtilen sunum henüz bir yönetim oylaması için öne sürülecek. Bununla birlikte, geliştiricinin 15 Temmuz anketine göre, seçmenlerin %62’sinin tepkisi olumsuz, %38’i ise aynı oranda olumluydu.  

VC’leri SUSHI protokolüne yatırım yapmaları için cezbetmek, tartışmalı bir şekilde, tüm ademi merkeziyetçilik kavramını aşındırır. Ancak teklif kabul edilirse SUSHI ekosistemi etkilenir mi? Jeton fiyatı üzerinde ciddi bir etkisi olur mu? Evet ise, en kötü senaryodan geri dönebilecek mi? Pekala, daha sonra ne olacağını analiz etmek için önce tokenin mevcut durumunu anlamak çok önemli hale geliyor.

SUSHI zaten değerinin altında değil mi?

Basın zamanında, piyasadaki en büyük 74. kripto, geçen hafta fiyatında %2’lik bir düşüşe tanık olduktan sonra 6.69 dolardan işlem görüyordu. Bu aşamada SUSHI’nin zaten değerinin altında olduğunu iddia etmek haksızlık olmaz. Yazma sırasında 0’ın altında kalan MVRV (piyasa değeri-gerçekleşen değer) oranı, yukarıda belirtilen iddiayı daha da destekledi.

Bu metrik negatif bir değer kaydettiğinde, yatırımcıların piyasada normalden daha fazla değer kaybettiği anlamına gelir. -%21.90’lık bir rakam, SUSHI’nin gerçeğe uygun değerinin, yayınlandığı zamandaki fiyat seviyesinden çok daha yüksek olduğunu ileri sürdü. Ekli grafikten görülebileceği gibi, MVRV aslında geçen yıl Aralık ayından bu yana en düşük seviyesindeydi.

Şu anda, Tokenn fiyatı zaten “indirimli” ve ek %30 indirim sunmak SUSHI için pek iyi olmaz.

Kaynak: Santiment

Bu aşamada, kripto varlık yönetim firması Arca’nın xSUSHI dolaşımdaki arzın %7,51’ine sahip olduğu belirtilmelidir. Firmanın CIO’su Jeff Dorman ,

, SUSHI’nin düşük değerli durumunu kabul ederek,

“Sushi’nin halihazırda makul değere göre önemli bir indirimle işlem gördüğüne kuvvetle inandığımızdan, ayrıca daha fazla indirim talep etmeyeceğiz. Aslında, mevcut ticaret seviyelerinin üzerinde ödeme yapacağız.”

Ek olarak, Lightening Investments’tan Amy Wu, iddiası ,

ile devam etti.

“Topluluğun geri bildirimini zaten aldık ve indirimi kaldırdık. Bunun da ötesinde, kilitleme/hak kazanma süresini de uzatıyoruz.”

Bu VC’lerin açgözlü olmayan ilgisine bakıldığında, fonlarının SUSHI ekosistemine değer sağlama potansiyeline sahip olduğu çıkarılabilir.

Balinalar MIA?

Ekli grafikte görülebileceği gibi, şu anda balina işlemlerinin sayısı (>100k), tokenin Mayıs seviyelerine kıyasla nispeten düşük. Nitekim OxMaki’nin önerisi, minimum yatırımcı bileti boyutunun 250 bin dolar olacağının altını çizdi. Şimdi, önerilen 21 VC’ler SUSHI arenasına girerse, bu metrik bir artış görebilir.

Ancak, kriptonun düşük değerli durumu göz önüne alındığında, bu hareketin Tokenn fiyatını olumlu yönde etkileyeceğinin garantisi yoktur. Kaynak: Santiment

Kartları pompala?

İlginç bir şekilde, tokenin Stok/Akış oranı, yazı yazılırken tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi. Bu, esasen, piyasaya giren yeni arzın, toplam arz ile karşılaştırıldığında oldukça düşük olduğunun bir işaretidir. Yüksek oran aynı zamanda SUSHI’nin değerini zaman içinde iyi bir şekilde koruyabildiğinin ve VC’ler ek token satın aldığında yaratılan yapay kıtlığın fiyatı pompalamayla sonuçlanabileceğinin bir işaretidir.

Yukarıda belirtilen senaryo kendiliğinden ortaya çıkarsa, SUSHI’nin değer düşüklüğü durumu kendini olumsuzlayabilir.

Kaynak: Santiment

Kurumsal yatırımcılar, çoğu zaman karlarını kaydetme ve hedeflerine ulaşıldığında piyasadan çıkma eğilimindedir. Bu nedenle, indirim teklifinin gerçek yansımaları, yalnızca kilitlenme süresi sona erdikten sonra ve sözde “güçlü eller” ellerindekileri elden çıkardığında belirgin bir şekilde görünür olacaktır.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, DeFiance gibi VC’ler SUSHI’yi daha ucuz seviyelerde geri almak için varlıklarını satmaya başladılar. Ancak, SUSHI’nin fiyatı kendisini bu tür son düşüşlerden korumayı başardı. Bu sonuçta SUSHI’nin uzun vadeli canlı bir proje olduğunu ve burada kalacağını gösterdi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: