Kripto Para

İşte farkında olmayabileceğiniz Bitcoin’in gelecekteki büyümesi için katalizör

Geleneksel hisse senetleri, emtialar ve Bitcoin arasındaki ilişki geçmişte temel olmuştur. Örneğin, Mart 2020 çöküşü, borsa 30 yılı aşkın bir süredir en büyük düşüşle karşı karşıya kaldığında ve Bitcoin yatırımcıları likidite için yatırımlarını nakde çevirdiğinde gerçekleşti.

Kaynak: Skew

Ancak zamanla, korelasyon azaldı. Ne yazık ki, hala grafiklerde yer alan önemli bir eğilimin göstergesi. Basın zamanında, Bitcoin -Gold’un gerçekleşen korelasyonu, özellikle BTC’nin fiyatı son birkaç hafta içinde düştüğü için önemli ölçüde düştü. Aynı eğilim S&P 500’de de gözlendi, çünkü hem Gold hem de SPX yukarı yönlü bir yörünge sürdürdü.

Bununla birlikte, bu makalede tartışacağımız temel korelasyon, Bitcoin ile ABD 30 yıllık tahvil getirileri arasındaki ilişkidir.

Bitcoin ve ABD 30 yıllık tahvil getirileri – Karakteristik olmayan benzerlik mi?

Kaynak: Ticaret Görünümü

Diğer korelasyonların çoğundan farklı olarak, BTC’nin 30 yıllık ABD tahvil getirileri ile hareketi arasındaki benzerlikler esrarengizdir. Kesinlikle benzer bir hareket değil, ancak her iki varlık da son birkaç ayda aynı yönde hareketler gördü.

Şimdi, ABD’nin 30 yıllık tahvil getirileri neden önemli? Çünkü bunlar gelecekteki piyasa koşullarını analiz etmek için mükemmel önlemler. Şimdi, oyunda birden fazla değişken var, ancak Fed’in bu yön ile nasıl bağlantılı olduğuna bakacağız.

Federal Rezervler, geçen yıl boyunca güçlü bir sert kapak tutmadan ABD dolarını bastı. Şimdi, geçen ayki Fed toplantısından sonra, ajans yakın vadede faiz oranlarını artırmanın ipuçlarını verdi. Üstelik Fed kısa vadede bankalara bir miktar nakit getirisi verirken, ABD tahvillerinin 1 yıllık tahvil getirilerini yükseltti. Ama 30 yıllık tahvillere ne oldu?

Kaynak: Twitter

Listelerde tepetaklak oldu.

Bu nedenle, çıkarılabilecek çıkarım, enflasyonun kesinlikle ileriye dönük olarak beklendiği ve Fed’in faiz oranlarını yükseltmesi gerekeceği gerçeği ışığında, yalnızca bugünkü ekonomik büyümeyi yavaşlatacağıdır.

Peki, BTC tüm bunların arasında nereye gidiyor?

Düşen 30 yıllık tahvil getirilerinin mevcut piyasa durumunu yansıttığı gerçeğine geri dönelim. 30 yıllık getiriler yükselme eğilimindeyken, ekonominin de onunla birlikte büyüyeceği beklentisi var.

Şimdi, Bitcoin için durum, bunun nedeni için yalnızca yükselen bir ekonominin yardımcı olacağı gerçeğinden kaynaklanmaktadır, çünkü Bitcoin toplu pazar ilerlerken daha iyi performans gösterme eğilimindedir.

Dolayısıyla, bu gelecekteki büyüme için katalizördür – 30 yıllık tahvil getirileri toparlanmaya başladığında, dönüşlü bir pozitif geri bildirim döngüsü, yükselen fiyatların varlığa daha iyi inanç anlamına geldiği Bitcoin için daha iyi bir görünüm yaratmalıdır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: