Kripto Para

İşte hemen Bitcoin satın almadan önce bilmeniz gerekenler

Bitcoin bir süredir kendisini grafiğinin alt aralıklarında tutuyor. Bu konsolidasyon, yatırımcıların kararlarını sorgulamasına neden olan garip bir modelin tekrarlanmasına neden oldu. Bu, birikmeye başlayacakları veya BTC’lerini elden çıkarmak üzere oldukları anlamına mı geliyor?

Bu metrikler, bunu bulmanıza ve ayrıca kral Tokennu satın almak için doğru seviyeleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bitcoin’in değeri düşük

Son zamanlarda, Crypto Capital Venture, Bitcoin’in günlük RSI’da aşırı satım bölgesine nasıl girdiğini tartıştı. Tarihsel olarak, bu bir birikim dönemini işaret eder ve sonunda bir boğa koşusuna neden olur. Şu anda, piyasa bu modeli takip ediyor. Bu raporun yayınlandığı tarihte 30 bin doların altında işlem gören kripto para birimi, değer düşüklüğü olarak kabul edilmek için fazlasıyla yeterli alan yaratmıştı.

Şimdi durum kötü görünse de aslında yeni yatırımcıların piyasaya girmesi için avantajlı bir konum. Rezerv Riski (RR) metriğini gözlemlemek, bunun anlaşılmasını kolaylaştıracaktır. Basitçe söylemek gerekirse, bu gösterge BTC’nin ne zaman düşük değerlendiğini [yeşil bölge] tanımlar ve bir yatırımcının varlığa olan güveninin yüksek olabileceği zamanın altını çizer.

Bu yazının yazıldığı sırada gösterge, değer düşüklüğü bölgesine düşmekten biraz uzaktı. Buna rağmen, kripto para birimi yeni yatırımcılar için çok çekici bir seçenek olarak görülebilir.

BTC’nin değerinin düşük olduğunu gösteren Bitcoin Rezerv Riski | Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

Aynı şey, her aşırı düşük seviyeye düştüğünde trendin tersine çevrildiğini gösteren bir gösterge olan MVRV oranının bulgularıyla da desteklenebilir. RR gibi, bu metrik de kritik çizgiye yakın görünüyordu. Bununla birlikte, bir trendin tersine dönmesi hemen olmasa da, BTC’nin devam eden düşük değerli durumunu doğrulamaya devam ediyor. Bu, daha önce de belirtildiği gibi, BTC için bir birikim dönemi ile sonuçlanır.

Bitcoin MVRV oranı | Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

Bu dönemi kim destekliyor?

Bu dönem özellikle şu anda piyasaya güçlü bir giriş noktası arayan yatırımcılar için faydalıdır. Şu anda, büyük cep oyuncuları BTC’lerini rafa kaldırıyor, bu da düşen adres sayısının kanıtladığı bir şey. Öte yandan, daha az BTC tutan daha küçük cüzdanlar, yönetim kurulu genelinde güçlü bir oranda yükseliyor.

Bitcoin balinaları ve BTC piyasasından çıkan kurumlar | Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

Son olarak, gerçekten önemli olan tek şey yatırımcıların bir varlık hakkında nasıl hissettiğidir. Ve şu anda insanlar BTC’den başka bir şey istemiyor gibi görünüyor. Bitcoin’in sosyal duyarlılığı kesinlikle olumlu. Düşen fiyatlara rağmen, Kripto para yatırımcıların zihninde hala çok fazla değer taşıyor. Öyle olsa bile, bunun aynı zamanda kartlarda geri dönüş olasılığını da artırdığını belirtmekte fayda var.

Bitcoin’in yükselen sosyal duyarlılığı | Kaynak: Santiment – ​​AMBCrypto

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: