Kripto Para

İşte MATIC’in mevcut piyasa oynaklığına direnmesinin önemli bir nedeni

Bitcoin [BTC] kripto piyasasında sert Wavesla karşı karşıya olmasına rağmen, altcoin MATIC güçlü durumda. Piyasa çökmeden önce, MATIC’in fiyatı% 274 artarak 0,76 dolardan 2,87 dolara çıktı. Bununla birlikte, Bitcoin’in altcoinler ile olan korelasyonu göz önüne alındığında, MATIC% 64 düştü ve değeri 1.01 $ ‘a düştü. Bu düşüşe rağmen, token hızlı bir şekilde toparlandı ve BTC piyasası düşmeye devam ederken bile MATIC yazı yazılırken 1,62 dolardan işlem görüyordu.

Alt’ın fiyatının piyasa oynaklığına direnmesinin ana nedeni, Polygon’un güçlü ağıydı. Jeton, işlem ücretlerini ödemek için kullanılıyor ve Coingecko’ya göre 10,30 milyar dolarlık bir piyasa değeri bildiriyordu. Bu, minimum bakiyeye sahip toplam adres sayısı bu hafta 81.83.000’e ulaştığı için mümkün oldu. IntoTheBlock’un raporundan elde edilen veriler, MATIC’in yılbaşından bugüne 61.720 yeni sahip eklediğini gösteriyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Daha fazla kullanıcı katıldıkça, ağ etkinliği de arttı. Geçtiğimiz ay aktif adres sayısının 81.83.000’e yükselmesiyle Polygon ekosistemi ile daha fazla insan etkileşime girmeye başladı.

Polygon platformu kullanıcıların daha fazla Daps geliştirmesine yardımcı olurken, araştırmalar kullanıcılara olan talebin de arttığını gösterdi. 18 Mayıs’ta, 16.820 ile tüm zamanların en yüksek günlük aktif adreslerine ulaştı.

Kaynak: IntoTheBlock

Polygon’da yeni kullanıcılar ve yeni Daps’ler oluşturulduğunda, işlem hacmi YTD’de ~ 47 kat arttı ve fiyat ~ 96 kat arttı. Bu, yükselen fiyatın ağ büyümesiyle ilişkili olduğunu doğruladı.

Polygon yeni kullanıcılara ulaştıkça ve benimsemeye başladıkça, MATIC en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ile daha az ilişkili hale gelebilir. Bu, dijital varlığın bağımsız bir ralliye başlamasına ve yatırımcılar için bir alternatif sunmasına yol açabilir. Ancak bu büyüme ancak ağın büyümesiyle mümkün olabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: