Kripto Para

Justin Sun, Steemit Ortaklığını Duyurdu!

© Reuters.

Blockchain tabanlı alternatif sosyal medya platformu olarak tanıtılan Steemit, yeni bir duyuruya göre Tron (TRX) blockchain ağına geçiş yapıyor.

Tron ağı bünyesinde hali hazırda 800’den fazla merkeziyetsiz uygulama (dApp) bulunuyor ve Steemit’in gelmesi ağa gerçek bir aktivite ve canlılık getirebilir. Steemit’in Tron ağına geçişi büyük Ethereum, ve Tron rekabeti konusunda da TRX’in hanesine bir sayı olarak yazılacaktır.

STEEM Token’leri Tron Ağına Geçiyor
STEEM token’lerinin de ağla beraber Tron blockchain ağına aktarılacağı açıklandı. Buna ek olarak Steemit topluluğundaki geliştiriciler için duruma ayak uydurmalarını sağlayacak ve gelişmeleri arttıracak bir program başlatılacağı da belirtildi.

Tron Foundation ve BitTorrent CEO’su ile kurucusu Justin Sun, konu hakkında şu açıklamada bulundu:

“Steemit’in Tron ekosistemine katılmasından dolayı çok mutluyuz. Tron ve Steemit merkeziyetsiz sosyal medya çağına liderlik edecek.”

Tron aslında geçtiğimiz Ocak ayında Steemit’i satın alacağı haberleri ile gündeme gelmişti ancak Sun bunun yerine başka bir merkeziyetsiz platform olan DLive’ı satın almıştı. Steemit’in de aynı DLive’ın sistemine benzer D.Tube isimli bir video paylaşım platformu var ve Sun direkt olarak bunu da satın almış oldu. 2016 yılında kurulan Steemit’in 1,2 milyon kayıtlı kullanıcısı var. Sun bütün bu gelişmelere rağmen bundan kısa süre önce TRX hakkında yaptığı açıklamalar ile kendi topluluğunun tepkisini çekmişti.

Uzun bir süre başarılı bir şekilde yoluna devam eden Steemit, 2018 yılının Kasım ayında çalışanlarının yüzde 70’ini işten çıkarmak zorunda kalmış ve büyük bir darbe almıştı.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı