Kripto Para

Kanada: Kripto platform reklamcılığıyla ilgili en son yönergelerden sonra artık üstünlük yok

Yatırım fonları gibi yatırım araçları, reklam yaparken belirli sorumluluk reddi beyanlarına ve risk uyarılarına uymak zorundadır. Bununla birlikte, dünyanın çoğu yerinde kripto borsaları için net bir yönerge yoktur. Kanada artık istisna.

Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri ve Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu (IIROC), kripto platformları için tanıtım yönergelerini yayınladıktan sonra bugün haberlerde yer aldı.

Kanada’daki ileriye dönük, kayıtlı veya muhtemel Kripto Ticaret Platformları (CTP’ler), reklam ve pazarlama ile ilgili belirli menkul kıymetler mevzuatına tabi olacaktır. Bu, borsaların üst düzey yöneticileri, çalışanları, hissedarları ve ilgili üçüncü taraflar için yönergeleri içerir.

Ontario Menkul Kıymetler Komiseri Grant Vingoe yaptığı açıklamada ,

dedi.

“En büyük odak noktası yatırımcının korunmasıdır.”

CTP’lerin artık potansiyel müşterilerle sosyal medya kanalları aracılığıyla bile yapılan iletişimin kayıtlarını tutmaları bekleniyor. Kılavuzlar, kripto promosyonlarını kontrol etme ihtiyacını teşvik eden İngiltere gözlemcisinin arkasında yer alıyor.

Aslında, FCA Başkanı Charles Randell kısa süre önce yatırımcıları Kim Kardashian gibi ünlülerden kripto tavsiyesi almamaları konusunda uyardı. Bir olayda, alıntılandı ,

“Sosyal medya etkileyicileri, dolandırıcılar tarafından, saf spekülasyonların arkasına yeni jetonları pompalamalarına ve boşaltmalarına yardımcı olmak için rutin olarak ödenir.”

Bu nedenle, Kanada’da borsalar – “ Önemli Güncelleme! BTC fırladı! Geride kalmayın!” veya “Bitcoin için en ucuz ve en iyi kaynağınızız .”

Bunun yerine, tüm promosyon mesajları, sektörün doğal risk ve oynaklığına ilişkin bir sorumluluk reddi gerektirecektir.

Vingoe eklendi ,

“Kripto para birimlerinin ödeme sistemleri olarak kullanım durumu büyük ölçüde çöktü ve spekülatif yatırımlar haline geldi.”

Başka bir yerde hikaye nedir?

Bilgisiz yatırımcılar, uzun süredir çevrimiçi kripto dolandırıcılığının tuzağına düşüyor. Daha dün, Bitcoin.org web sitesi, dolandırıcıların hackledikten sonra bir çekiliş başlatmasından sonra çevrimdışına alınmak zorunda kaldı.

Bu arada Google, önemli sayıda kurumun kripto para birimini tanımasının ardından kripto reklamcılık politikasında da değişiklikler yaptı. Ağustos ‘ten bu yana, teknoloji devi, onayı ile cüzdanların ve borsaların ABD’de reklam yayınlamasına izin verdi. YouTube ve Google Arama Motoru gibi geniş erişimli platformlarında promosyonlar içerir.

Öte yandan, SEC, kripto para birimleri ve borsalarla ilgili yatırım promosyon yönergelerini henüz yürürlüğe koymadı.

Kripto paranın idari olarak tanınmadığı Hindistan gibi ülkelerde bile bu konuyla ilgili faaliyetler var. Son zamanlarda, Hindistan borsası CoinDCX bildirildi , alanda kamu güvenini oluşturmak için kendi kendini düzenleyen bir reklamcılık organizasyonu ile el ele verdi.

Bu arada, yerel raporlar bir Hindistan mahkemesinin bir savunmaya yanıt olarak bir bildirim yayınladığını doğruluyor. Hükümet ve menkul kıymetler düzenleyicilerinden kripto para birimlerinin reklamlarını izlemesini talep ediyor.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: