Kripto Para

“Kripto Para İşlemlerinizi IRS’ten Saklamayın”


ABD vergi hazırlık şirketi H&R Block, müşteriler yaptığı bir tavsiyede kripto para birimi işlemlerini İç Gelir Hizmetlerine (IRS) bildirmeyerek vergilendirmeden kaçmaya çalışmamalarını tavsiye etti.

Kripto İşlemlerinizi Bildirin
Yahoo (NASDAQ:) Finance’e göre H&R Block, kripto sahibi müşterilere IRS’in kripto vergi uyumluluğu çağrısını dikkate almalarını tavsiye etti. Şirket tarafından paylaşılan yeni kılavuzlarda, müşterilerin kripto vergi beyannamelerini sunmalarıyla ilgili inisiyatif almaları önerildi. Konu hakkında yorum yapan, şirketin baş vergi sorumlusu Kathy Pickering şu ifadeleri kullandı:

IRS, insanların kendi kendilerini rapor etmelerini istiyor. Öne çıkmanızı bekliyorlar ve doğru aktaramasanız bile bildirimde bulunuyorsanız daha yumuşak olacaklarını belirtiyor.

Bilindiği gibi IRS, kripto sahipleri için vergi raporlama kurallarına daha sıkı uyum sağlanması için gösterdiği çabaları hızlandırdı. ABD vergi ajansı bu yılın başında vergi formuna, kripto para birimi ile ilgili etkinlikler hakkında sorular içeren yeni bir onay kutusu ekledi.

Bu durum, kripto paraların doğrudan vergilere dahil edilmesi ve kripto para kazançlarının raporlanmaması halinde IRS’in bu kişilere dava açabileceği şeklinde de yorumlanabilir.

Bunların yanında H&R Block müşterilerine kripto vergi yükümlülüklerini dijital para varlıklarının doğasına göre belirlemelerini tavsiye etti. Şirket kullanıcılarına yönelik yönergelerinde kripto vergi ödemelerinin şunlara bağlı olduğunu açıkladı: Kripto para birimini nasıl kullanıyorsunuz?: Bir yatırım olarak mı, günlük işlemlerinde mi yoksa madenci olarak mı? Yapılan açıklamalara göre bir vergi mükellefi yatırım amacıyla satın alıyorsa uygulanacak olan vergi muamelesi hisse senedi alıp satmaya benzer.

Kriptoların Vergi Uyumluluğu
2019’da IRS, ABD’deki kripto sahiplerine uyarı mektupları göndermişti ve önceki kazançlarını bildirmeye, bekleyen vergi ödemeleri gerçekleştirmeye çağırmıştı. IRS ayrıca, dijital para birimi işlemlerini doğru bir şekilde bildiren vergi mükelleflerinin gerekli geri ödemelerini yaptıklarını da ifade etmişti.

Bunu yanında vergi ajansı Aralık ayında, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların satın alınması, borsada işlem yapılması ve satışı ile ilgili temel bilgileri edinmeyi amaçlayan yeni bir yasa taslağı hazırlamıştı.

Kaynak: Bitcoinist

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu