Kripto Para

Kripto para piyasalarında bugün satıcılı seyir devam ediyor

© Reuters

Investing.com – Kripto para piyasaları, dün FED tutanaklarının açıklanmasıyla 50 baz puanlık faiz artışına işaret edilmesi ve finansal istikrara yönelik endişelerin devam etmesinin ardından yatay seyretti. 

Avrupa işlem saatlerinde ise satışların arttığı görülürken toplam piyasa değeri, 1,22 trilyon dolara kadar geriledi. Kripto para piyasalarındaki 24 saatlik ortalama işlem hacmi, 78 milyar dolar seviyelerinde düşük kalmaya devam ediyor.

Akşam saatlerinde en büyük 100 kripto paranın 91’i düne göre ekside bulunuyordu.

, destek seviyesine doğru hareket ediyor

Bitcoin (BTC), dün daha çok 29.800 dolarda reddedildikten sonra bugün sabah saatlerinde gelen yeni satış dalgasıyla 29.000 doların da altına kayarak 13 Mayıs’tan bu yana destek olarak çalışan 28.700 dolara doğru hareket ediyor. 

Gün açılışından bu yana yüzde 2,5 oranında değer kaybeden Bitcoin’in haftalık kaybı yüzde 3’e yaklaştı. Düşen piyasada Bitcoin hakimiyet oranı yükseliyor. Altcoin pazarından fonların daha hızlı çıkmasına bağlı olarak bugün Bitcoin hakimiyet oranı yüzde 46 seviyesine yükseldi. 

Altcoin pazarında son durum

En Büyük 10 kripto paranın tamamı ABD işlem saatlerine girilirken ekside devam ediyor. Günün dikkat çekici bir detayı ise Bitcoin’in yüzde 2,5 kaybına karşılık Ethereum’un yüzde 9’a ulaşan değer kaybı. 

(ETH), bugün sert kayıplar görürken Bitcoin’den negatif ayrıştı ve ETH fiyatı, akşam saatlerine doğru 1.750 dolarda bulunuyordu. Gün içi işlemlerde en çok değer kaybeden diğer yüksek değerli altcoinler arasında BNB, yüzde 9’a yakın düşüşle 300 dolar desteğine geri döndü. Çift haneli kayıplara ulaşan (SOL) ise 42 dolara kadar geriledi. 

İlk 100 kripto varlık arasında bugün az sayıda altcoin artıda kalmayı başarırken UST, yüzde 16 değer artışıyla 0,08 dolarda bulunuyor. Sandbox (SAND) yüzde 5’e yakın değer artışıyla 1,32 dolardan alıcı bulurken Bora (BORA), Decred (DCR) ve Celo (CELO) yüzde 1 civarında değer artışlarına sahip. 

Son 24 saatte en çok değer kaybeden ilk beş altcoin ise Stepn (GMT) (-%16), (AVAX) (-%14), Zcash (ZEC) (-%13), Kusama (KSM) (-%12) ve Elrond (EGLD) (-%11) olarak devam ediyordu. 

Yazar: Günay Caymaz

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu