Kripto Para

“Kripto paralar gerçek yatırım değil” Yazar Muhabbit


© Reuters. Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: Kripto Paralar Gerçek Yatırım Değil!

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, kripto para varlıklarının “gerçek bir yatırım” olarak görülmemesi gerektiğini söyledi. Guindos ayrıca kripto paraların temel değerlerinin farkına varmanın zor olduğunu ve piyasa katılımcılarının daha fazla fiyat dalgalanması için destek vermesi gerektiğini söylüyor.

19 Mayıs tarihinde Bloomberg TV’ye konuşan başkan yardımcısı konu hakkında ayrıca şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Bir yatırımın gerçek temellerinin ne olduğunu bulmakta güçlük çekiyorsanız, yaptığınız şey gerçek bir yatırım değildir. Bu, çok zayıf temellere sahip bir varlık ve çok fazla dalgalanmaya maruz kalacak.”

De Guindos’a göre, mevcut piyasa düşüşü, 2020’nin dördüncü çeyreği ile 2021’in birinci çeyreği arasında kaydedilen ani dalgalanmadan farklı değil. Nitekim, ECB yöneticisi mevcut düşüşün kripto para piyasasının oynaklığının belirtisi olduğunu belirtiyor.

Son günlerde ve diğer kripto para birimlerinin değeri, Elon Musk‘tan gelen açıklamaların yanı sıra daha fazla düzenleyici inceleme riski nedeniyle düşüş gösterdi. Bu oynaklık hakkında daha önce de açıklama yapan ECB, Bitcoin‘in daha geniş sisteme getirdiği risklerin sınırlı göründüğünü belirtmiş ve fiyatlardaki artışın 1600’lerdeki lale çılgınlığı gibi önceki finansal balonları gölgede bıraktığını dile getirmişti.

Mayıs ayının başlarında benzer açıklamada bulunan İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey de kripto para yatırımcılarının paralarını kaybetme ihtimali olduğu konusunda uyarıda bulunmuştu. Bailey, Mayıs ayının başlarında düzenlenen bir konferansta kripto paranın içsel değerden yoksun olduğunu iddia etmişti.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı